با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرسش‌های اساسی جنگ

دانلود و خرید کتاب پرسش‌های اساسی جنگ

نقد و بررسی جنگ ایران و عراق؛ جلد اول

۳٫۷ از ۶ نظر
۳٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرسش‌های اساسی جنگ  نوشته  محمد درودیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرسش‌های اساسی جنگ

پرسش‌های اساسی جنگ کتاب اول از مجموعه نقد و بررسی جنگ ایران و عراق است که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

درباره مجموعه نقد و بررسی جنگ ایران و عراق

مجموعه پنج جلدی نقد و بررسی جنگ ايران و عراق با توجه بـه واقعيـت‌هـای جديـد و فرآيندهای احتمالی آن و با اهتمام به حفظ و نشر تاريخ دفـاع مقـدس بـا رويكـرد جديد، بررسی مسائل جنگ را در يـک تعامـل فعـال در برابـر تحـولات و نيازهـای جامعه مورد توجه قرار داده است. هدف از ايـن تـلاش، تبيـين عقلانيـت نهفتـه در درون جنگ، درحوزه نقد، تصميم‌گيری و رفتارهای سياسی ـ نظامی است.

این مجموعه به سوالات اساسی درباره جنگ هشت‌ساله ایران و عراق پاسخ می‌دهد و چگونگی تصمیم‌گیری در موقعیت‌های حساس و نتایج حاصل از آن را بررسی می‌کند.

جلد اول این کتاب به بررسی ماهیت و آثار جنگ، ابعاد و ماهیت گفتمان انتقادی درباره جنگ، پرسش‌ها درباره جنگ در دو دوره جنگ و پس از جنگ می‌پردازد.

جلد دوم به بررسی نظریه‌های مختلف درباره علل وقوع جنگ ریشه‌ها و علل تجاوز عراق به خاک ایران، روابط دو کشور قبل و پس از انقلاب و تاثیر پیروزی انقلاب بر روابط ایران و عراق و آمریکا می‌پردازد.

در جلد سوم کتاب، تغییر وضعیت استراتژیک جنگ پس از فتح خرمشهر، تصمیم‌گیری برای ادامه جنگ پس از آزادی خرمشهر و پیامدهای آن و رخدادهای استراتژیک پس از فتح خرمشهر بررسی شده است.

جلد چهارم در پی بررسی چگونگی پایان جنگ و علت پذیریش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل به وسیله ایران در آن موقعیت زمانی است

و آخرین جلد، دوران جنگ را به سه دوره حمله عراق به ایران، تداوم جنگ و پایان جنگ تقسیم کرده و از هر دوره گزارشی اجمالی ارائه کرده است و ضمن تجزیه و تحلیل هر دوره گزینه‌هایی که در هر دوره پیش رو بوده و چگونگی انتخاب بهترین گزینه در آن موقعیت را شرح داده است.

خواندن کتاب پرسش‌های اساسی جنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه پژوهشگران تاریخ و علوم اجتماعی و علاقه‌مندان به تاریخ معاصر و تاریخ جنگ تحمیلی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۳۲۹۹۱۸
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

حجمش خیلی زیاده

masiha
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

مطمینی طاقچه جان حجم کتاب را درست زدی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۲۷
شابک۹۶۴-۶۳۱۵-۵۳-۴
تعداد صفحات۲۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۵/۲۷
شابک۹۶۴-۶۳۱۵-۵۳-۴