با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رهایی

دانلود و خرید کتاب رهایی

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رهایی  نوشته  جوزف کنراد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهایی

رهایی رمانی از جوزف کنراد، نویسنده انگلیسی- لهستانی است. کنراد در این رمان ماجرای عهد و پیمان یک دریانورد را با نجات‌دهندگانش روایت می‌کند.

 درباره کتاب رهایی

تام لینگارد دریانورد انگلیسی سال‌ها روی کشتی خود در اقیانوس آرام در حال زندگی بوده است و آب‌ها و جزایر حوالی گینه نو را به خوبی می شناسد. او در یکی از سفرهایش با حسیم و ایمادا آشنا می‌شود که حکومت خود را در یکی از جزایر بر اثر کودتا  از دست داده اند. 

حسیم در حادثه‌ای جان تام را نجات می‌دهد. تام که حالا مدیون او است، قول می‌دهد حسیم و ایمادا را به قدرتشان بازگرداند.

تام دو سال را صرف جمع آوری مهمات و جلب موافقت یکی دو قبیله و ... می کند تا به قولش عمل نماید. اما قبل از شروع عملیات، یک کشتی تفریحی انگلیسی در یکی از سواحل به گل می‌نشیند و به نوعی نقشه تام  به هم می‌ریزد. کشتی تفریحی متعلق به یک اشرافزاده خودبرتر بین و اعصاب خورد کن است اما همسر اشرافزاده با او تفاوت دارد، برخورد لینگارد و خانم تراورس مسیر داستان را به سمت دیگری می‌برد...

 خواندن کتاب رهایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه علاقه‌مندان به ادبیات داستانی را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

 درباره جوزف کنراد

تئودور کنراد نالچ کورزینوسکی در سال ۱۸۵۷ در امپراطوری روسیه و در اکراین جنوبی به دنیا آمد. پدر کنراد، آپولو کورزینوسکی شاعر و زبان‌شناس بود و جوزف از کودکی رمان‌های انگلیسی را به فرانسوی و لهستانی می‌خواند.

 پدر کنراد به خاطر فعالیت‌های ضد تزاری به ولگودا در شمال روسیه تبعید شد و در این سفر کنراد مادر خود را از دست داد. جوزف تحت تعلیم پدر قرار گرفت اما پدر هم در سال ۱۸۶۹ درگذشت . جوزف پس از آن نزد دایی خود در سوئيس رفت که تاثیر زیادی در زندگی‌اش گذاشت.

در سال ۱۸۷۴ جوزف برای خواندن دریانوردی به فرانسه رفت و در این کشور با محافل ادبی زیادی آشنا شد. او ارتباط خوبی هم با دریانوردان داشت و همه جزئيات زندگی روی دریا در رمان‌هایش به خوبی نمایش داده شده‌اند.

کنراد در طول زندگی‌اش و به دلیل پیوستنش به دریانوردی تجاری فرانسه، تجربیات تلخ و شیرین زیادی را همچون قاچاق اسلحه، جنگ داخلی اسپانیا و.. از سر گذراند و یکبار هم تا مرز خودکشی رفت. 

جوزف کنراد در نهایت پس از  ۱۶ سال کار در کشتیرانی بریتانیا به توصیه دایی‌اش؛ در سال ۱۸۸۶ مدرک ناخدایی گرفت و کاپیتان کشتی خودش شد و در همین سال توانست شهروندی بریتانیا را به دست آورد. سفری هم به کنگو در سال ۱۸۹۰ داشت که تجربیاتش در آن‌جا، و انزجار و سرزنش استعمار، که در آثارش دیده می‌شود، حاصل این سفر بود.

کنراد پس از یک زندگی پرماجرا سرانجام در ۱۳ اوت سال ۱۹۲۰ در سن ۶۷ سالگی در اثر حمله قلبی درگذشت.

 آثار کنراد که ۱۳ رمان و ۲۸ داستان کوتاه و دو جلد خاطرات است، علاقه او را به مسائل سیاسی و انسانی نشان می‌دهد. برخی از آثار کنراد سبک خودزندگی‌نامه دارند و همه آنها روی مفاهیمی مانند مقاومت در برابر مشکلات، همبستگی و مسئولیت‌پذیری تاکید می کنند.

دل تاریکی، نوسترومو، مامور مخفی، در چشم غربی، غریبه دریازده و رهایی از آثار این نویسنده‌اند.نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
...
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

عجب😐

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۳۲۹-۹۱-۹
تعداد صفحات۴۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۳۲۹-۹۱-۹