با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت

دانلود و خرید کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت  نوشته  شیرین قادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت

کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت اثری پژوهشی از شیرین قادری است که به بررسی آرایه‌های ادبی و جلوه‌های بلاغی آثار دوران دفاع مقدس می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت

جنگ بین ایران و عراق با حمله‌ی عراق به ایران در سال ۵۹ آغاز شد و ۸سال به طول انجامید. بسیاری از جوانان وطن در راه کشورشان فداکاری کردند و با ایثار مال جان و زندگی خودشان از وطن دفاع کردند. در این میان آثار بسیار زیبایی آفریده شد که از جنگ و مقاوت سخن می‌گفت. شیرین قادری در کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت به بررسی آثار شاعران در دوران دفاع مقدس پرداخته است و جنبه‌های زیبایی‌شناسانه‌ی آثار و جلوه‌های بلاغی آن را بررسی کرده است. 

کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس از خواندن کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب جلوه‌های بلاغی شهادت و ایثار در آینه‌ی فرهنگ مقاومت

شعر گره خوردگی عاطفه و خیال است؛ وظیفه‌اش پیوند دنیای واقعی با دنیای خیالی است تا ما بتوانیم چیزهایی را که در عالم واقع امکان‌پذیر نیست؛ در خیالمان به راحتی تصوّر کنیم.

شعر هر شاعر، برخاسته از اندیشه، عاطفه و جهان‌بینی خاصّ اوست که با استفاده از ابزارهای مختلف زبانی و بیانی به تصویر می‌کشد.

«واژه، عنصری بنیادین و اساسی در شعر است و توالی آهنگین و معنادار واژه‌ها، شعر را پدید می‌آورد.» از نظر شاعر، واژه‌ها زندگی و حرکت دارد و شاعر «واژه‌ها را براساس کارکردهای زیباشناختی و معنایی و توانایی‌های زیبایی گزینی خود انتخاب می‌کند و نه صرفاً براساس اصول و قواعد معین.»

شاخه‌ای از شعر، با درون‌مایه تشویق و تهییج به مقاومت و پایداری در برابر متجاوز و دفاع از ارزش‌های ملّی، دینی و فردی است که به کمک ابزار و صنایع بیانی و بلاغی، توانسته است، پیام اصلی شاعران را با تأثیرگذاری فراوانی به مخاطبانش انتقال دهد. شعر در دوران دفاع مقدّس به دلیل خاصیّت اصلی خویش یعنی تأثیرگذاری فراوان بر اذهان و قلوب، در رساندن فریاد مظلومیّت ملّتی که از سوی کفر جهانی مورد هجوم قرار گرفته بود کاربرد حقیقی خود را به اثبات رساند.

بسیاری از سروده‌های شاعران انقلاب، دستمایه‌ای برای اجرای سروده‌های انقلابی و نیز نوحه‌ها و مراثی اهل بیت، و آنچه که در تحریک و تهییج رزمندگان اسلام برای ادامه حماسه آفرینی‌ها لازم بود، قرار گرفت و این نکته‌ها خود دال بر اهمیّت بیش از اندازهٔ شعر در دوران جنگ تحمیلی است

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۱-۸۸-۷
تعداد صفحات۱۶۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۱-۸۸-۷