با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بازتاب

دانلود و خرید کتاب بازتاب

مفاهیم قوانین علم فیزیک و ریاضی در اشعار مولوی، حافظ، سعدی، نظامی و....

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازتاب  نوشته  عبدالحسین حق‌بین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازتاب

کتاب بازتاب نوشته مهندس عبدالحسین حق‌بین است. این کتاب به مفاهیم قوانین علم فیزیک و ریاضی در اشعار مولوی، حافظ، سعدی، نظامی و.... می‌پردازد.

درباره کتاب بازتاب

موضوع پژوهش حاضر، بررسی تأثیر مفاهیم علمی و ریاضی بر اشعار شاعران فارسی زبان است. نویسنده در هفت فصل، بعد از شرح کامل اصول و مفاهیم علم فیزیک و ریاضی، اشعار شاعرانی چون: مولوی، سعدی، حافظ و نظامی را که به نوعی با مفاهیم علمی ذکر شده در هر بخش مطابقت دارد، ذکر می‌کند و درباره هرکدام متناسب با نوع بیان شاعر و مفهوم علمی توضیح می‌دهد. قوانینی که نویسنده شرح می‌دهد عبارتند از: جمع‌برداری اصل تعادل در حالت سکون و حرکت و اثر استرس بر خواص و رفتار اجسام، اصل عمل و عکس‌العمل، اصل بقای ماده و انرژی و تبدیل آن‌ها به یکدیگر، قانون نسبیت و وحدت ماده وانرژی، نهاد ناآرام جهان در سطح ذرات اتمی و کهکشانی و تشابه آن‌ها و عظمت هستی، نگرش سیستمی (کل‌نگری) و استفاده از ریاضیات (مفاهیم هندسی، استفاده از اعداد). همچنین در پایان کتاب فصلی به عنوان نتیجه‌گیری نوشته شده که چندین سوال و جواب درباره کتاب در آن مطرح شده است.

خواندن کتاب بازتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات و فیزیک پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۲۲-۰۷-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۹۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۲۲-۰۷-۴