با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهنمای گویش‌شناسی

دانلود و خرید کتاب راهنمای گویش‌شناسی

با مثال‌هایی از گیلکی، تاتی و تالشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمای گویش‌شناسی  نوشته  جهاندوست سبز علیپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای گویش‌شناسی

کتاب راهنمای گویش‌شناسی نوشته جهاندوست سبزعلیپور به سفارش حوزه هنری گیلان در نشر فرهنگ ایلیا به چاپ رسیده است. این کتاب از موجموعه کتاب‌های گیلان‌شناسی نشر فرهنگ ایلیا است.

گويش‌های هر زبان با محدوده‌ای از واژگان، می‌توانند در جهت سلامت زبان معيـار، نقـش‌آفرينـی كنند؛ مثلاً برای بسياری از واژگان بيگانه كه معادلی در زبان ملی ندارند بـا دقـت و كـاوش در گـويش‌هـای بومی، می‌توان جايگزين مناسبی پيدا كرد و از طرفی، اين تعامل می‌تواند به ماندگاری و ديرپايی هر دو بخش زبان بيانجامد. هم از اين روست كه غنا و توان ادبی هر ملتی با ظهـور و بـروز ادبيـات بـومی آن بـه كمـال می‌رسدو اين مهم ما را برآن می‌دارد كه‌از حفظ گويش‌های بومی غافل نشويم. 

 راهنمای گویش‌شناسی با مثال‌هایی از گیلکی، تاتی و تالشی با رویکرد حفظ گویش بومی گیلان نوشته شده است. این اثر با پيشـنهاد شـيوه‌ای برای ثبت و ضبط و تهيه پيكره زبانی و تحقيق روی آن، با روشی علمی ـ پژوهشی ارائه شده و گويش‌هـا مختلف زبان‌های گيلكی، تاتی و تالشی را مدنظر قرار داده است.

 خواندن کتاب راهنمای گویش‌شناسی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران رشته زبان‌شناسی و دوست‌داران کتاب‌های گیلان‌شناسی مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۴۸۸-۵
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۰-۴۸۸-۵