با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع

دانلود و خرید کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع

چگونه حافظه مان را تقویت کنیم؟

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع  نوشته  مایکل تیپر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع

کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع نوشته مایکل تیپر است که با ترجمه آرزو خوشابی منتشر شده است. این کتاب ۱۰۱ راه به شما نشان می‌دهد که چگونه حافظه‌تان را تقویت کنید.

درباره کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع

مایکل تیپر نه تنها ثابت کرد که در مسابقات جهانی قهرمانی حافظه رقیبی سرسخت برای دیگران است، بلکه نشان داد که آموزش‌دهنده حرفه‌ای اصول یادگیری پرسرعت هم هست. این کتاب نشان می‌دهد چگونه باید با مغزتان رفتار کنید تا حافظه‌تان تقویت شود. این کتاب به شما کمک می‌کند با روش‌هایی ساده به راحتی بتوانید حافظه خود را تقویت کنید و از آن بهترین استفاده را کنید. 

خواندن کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند حافظه‌ی خود را تربیت کنند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب ۱۰۱ روش برای به یادآوردن سریع

چرا فراموش می‌کنیم؟

پیش از آن‌که به راه‌های تقویت حافظه بپردازیم، بد نیست ببینیم چرا شما فراموشکارید؟ عوامل اثرگذار در توانایی یادآوری بستگی دارد به: اطلاعاتی که به ما می‌رسد، موقعیت ذهنی، مالی و فیزیکی که در آن زمان و پس از آن در آن‌ها قرار داریم و به برخی پردازش‌هایی که به طور طبیعی در مغز رخ می‌دهد.

دلایل معمول فراموشی

دلایل مختلفی برای فراموشی وجود دارند که می‌توانند در زمان‌های متفاوتی بر ما تأثیر گذارند:

علاقه‌مند نبودن - اگر شما به موضوعی علاقه‌مند نباشید، شما به آن موضوع هیچ توجهی نشان نخواهید داد. در نتیجه، شما نه می‌توانید آن موضوع را بفهمید، نه می‌توانید یاد بگیرید و نه به یاد آورید.

تمرکز نداشتن - این موضوع هم به گونه‌ای به همان علاقه‌مند نبودن ارتباط دارد. اگر موضوعی توجه شما را جلب نکند، شما نمی‌توانید بر آن تمرکز کنید، و اگر تمرکز نکنید و به چیز دیگری فکر کنید، اطلاعات جدیدی کسب نمی‌کنید و ممکن است به سختی آن را به یاد آورید.

استرس زیاد - وقتی شما تحت فشار و استرس هستید، در بدترین حالت ممکن برای استفادهٔ مناسب از حافظه‌تان قرار دارید. زمان استرس همچنین برای یادگیری موضوعات یا به یاد آوردن آن‌ها زمان مناسبی نیست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۳۵۶۷۳۲
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۵۸-۱
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۵۸-۱