با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن

دانلود و خرید کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن  نوشته  مهدی شادپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن

کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن، نوشته‌ی مهدی شادپور، تمام اطلاعاتی را که لازم است در زمینه‌ی فیبرهای نوری بدانید، در اختیار شما قرار می‌دهد. 

درباره‌ی کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن

فیبر نوری با یک تعریف ساده، تکه‌ای بسیار نازک از شیشه به شکل لوله است که می‌تواند نور را از داخل خود عبور دهد. فیبرهای نوی کاربردهای زیادی دارند و در صنایع اتومبیل، مراقبت‌های پزشکی، تصویربرداری، نورپردازی و ... استفاده می‌شوند. نور در یک رسانای شیشه‌ای می‌تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به سیگنال‌های الکتریکی در رسانای مسی، در فواصل طولانی حمل کند. همچنین این نوع انتقال اطلاعات نسبت به تداخل امواج الکترومغناطیسی و الکترواستاتیکی ایمن است. کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن دیدگاه وسیعی درباره ساختار، نحوه‌ی عملکرد و کاربردهای فیبر نوری با چگونگی نصب و رفع مشکلات آن حاصل می کند.

کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن برای تمام کسانی است که در زمینه کار با فیبرهای نوری مشغول به فعالیت هستند. اگر دوست دارید همه‌چیز را درباره‌ی فیبرهای نوری بدانید، کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن گزینه‌ای عالی برای شماست.

بخشی از کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن

انتقال اطلاعاتی بوسیله فیبر نوری یکی از مواردی است که در زمینه مهندسی مخابرات دستخوش تغییرات بسیار سریع و عمده‌ای شده است. برای اکثریت ما، که شناخت قبلی نسبت به این تکنولوژی نداریم، وقتی با این مورد روبه‌رو می‌شویم به نظر شبیه یک جادوی سیاه می‌آید که بهتره از کنارش گذشته و آن را به حرفه‌ای‌ها بسپاریم. اما در واقع اینطور نبوده و این تکنولوژی ارتباطی نسبتاً ساده است. در مقایسه با انتقال اطلاعات بوسیله سیم‌های مسی و به خصوص امواج رادیویی و مایکروویو (که واقعاً جادوی سیاه هستند!)، طراحی و شناخت سیستم های انتقالی فیبر نوری آسانتر میباشد. 

سیستم‌های انتقال اطلاعات بوسیله فیبرنوری نسبت به سیستم‌های متداول دارای چندین مزیت می‌باشد. نویز محیط تأثیر اندکی بر آن‌ها دارد، رسانای الکتریسته نیستند و بنابراین مانند عایق الکتریکی عمل می‌کنند، قادرند نرخ بسیار زیادی از اطلاعات حتی در فواصل طولانی را حمل کنند. این موارد و مزایای دیگر این سیستم بطور مفصل در خلال کتاب فن‌آوری فیبر نوری و کاربردهای آن شرح داده شده است. 

فهرست

 • مروری بر فیبرهای نوری
 • تعاریف و اصول بنیادی
 • تئوری انتقال با فیبر نوری
 • ساختار کابل فیبر نوری
 • متصل کردن فیبرها
 • شناساگرها و راه‌اندازهای نوری
 • نصب کابل‌های فیبر نوری
 • طراحی سیستم‌های فیبر نوری
 • امتحان کردن سیستم‌های فیبر نوری
 • تکنولوژی‌هایی که از فیبر نوری بهره می‌گیرند
 • پیوست
 • مراجع و منابع


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۵۴۷-۹
تعداد صفحات۴۷۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۵۴۷-۹