با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آقای کتاب

دانلود و خرید کتاب آقای کتاب

شصت سال کتابفروشی؛ مروری بر زندگی و زمانه‌ی حاج علی یزدان‌خواه

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آقای کتاب  نوشته  محمدحسین بارونقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آقای کتاب

کتاب آقای کتاب مروری بر زندگی و زمانه حاج علی یزدان‌خواه کتابفروش انقلابی کاشان است. آقای کتاب، اولین روایت از یک جریان نادیده در جبهه فرهنگی انقلاب است که ۶۰ سال جهاد فرهنگی خاموش یک انقلابی را روایت می‌کند. این کتاب یک روایت یک مرد خوب از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی را ارائه می‌کند.

درباره کتاب آقای کتاب

در کتاب آقای کتاب علاوه بر گفتگو با حاج علی یزدان‌خواه و اعضای خانواده‌اش، با فعالان کاشانی و افرادی همچون نصرت‌الله شادنوش، مرحوم حجت‌الاسلام محمدتقی مدنی، حجت‌الاسلام شیخ مرتضی قاسمی، حجت‌الاسلام عباس رسول‌زاده، امیرحسین چیت‌سازیان، محمد کتابچی، محسن خسروی، مرتضی مهدویان، احمد فرهنگ، حجت‌الاسلام سید ابراهیم راست بود، علی‌اکبر توحیدیان، علی موحدپور، محمد شقاقی، سید علیرضا شفیعی مطهر و… در مورد زندگی و زمانه آقای کتاب کاشان گفتگو شده است و خاطراتی درباره مرحوم آیت‌الله مدنی کاشانی، آیت‌الله شیخ علی نجفی کاشانی و استاد محسن قرائتی و… هم آمده است. در انتهای کتاب علاوه بر اسناد ساواک و تصاویر و نمایه، یک مقاله تحلیلی تفصیلی ارزشمندی با عنوان مبارزات زیربنایی و زیربنای انقلاب؛ درآمدی بر شناخت شبکه توزیع کتاب و رساله امام خمینی در دوران انقلاب اسلامی ارائه شده است.

خواندن کتاب آقای کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ شفاهی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب آقای کتاب

«انقلاب که پیروز شد با خودم گفتم من مسئولیتم را انجام دادم و حالا که جهد و سپاه، کتابفروشی دارند دیگر با یک مغازه کوچک کتاب فروشی نمی‌کنم و همان لوازم‌التحریر را می‌فروشم. برای مدتی هم کتاب نیاوردم تا اینکه روزی خانمی به مغازه آمد و گفت کتاب «عربی آسان» می‌خواهم. گفتم ندارم و دیگر هم نمی‌آورم. بنده خدا درهم شد و گفت من کتاب می‌خواستم و آمدم از شما بخرم. کمی دور شده بود که صداش زدم و گفتم چند روز دیگر بیا تا کتاب را برایت بیاورم. در یک لحظه با خودم گفتم خدایا اگر گشنگی هم بخورم کتابفروشی را رها نمی‌کنم. یک دو شب بعد از این ماجرا خواب دیدم کسی در خانه را می‌زند. در را که باز کردم دیدم امام خمینی است. گفتم آقا شما کجا! اینجا کجا؟ گفت کاری انجام دادی و من وظیفه دانستم به خانه‌ات بیایم. تا صبح هم خانه من بود. وقتی بیدار شدم گفتم این نتیجه تصمیم ادامه کتابفروشی است؛ خدایا چشم، از این به بعد کتاب‌فروشی را رها نمی‌کنم».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
maryhzd
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

ایراد اصلی کتاب به نظرم این است که نویسنده توی مقدمه از شبکه توزیع کتاب انقلابی می گوید و انگیزه تحقیقش را این موضوع معرفی می کند ولی عملا هیچ تلاشی برای پرسش دقیق در این زمینه از آقای یزدانخواه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۹-۱۸-۲‌
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۸۹-۱۸-۲‌