با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از مشهد تا ژوهانسبورگ

دانلود و خرید کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

زندگی و زمانه‌ی سیدعبدالله حسینی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ  نوشته  حسین قرایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ اثر حسین قرایی، شرح زندگی و زمانه‌ی سیدعبدالله حسینی از پیشگامان شعر طلاب در ایران است.

درباره‌ی کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

سیدعبدالله حسینی، از پیشرو‌های شاعری و طلبگی است که شعرها و زندگی‌اش داستانی خواندنی دارد. حسین قرایی در کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ، در قالب گفتگویی طولانی زندگی و زمانه این شاعر را از کودکی تا حضور در حوزه علمیه شهر مشهد را روایت کرده است. مطرح شدن او به عنوان یک طلبه شاعر در کنگره شعر دفاع مقدس و پس از آن آشنایی با شاعران سرشناس خراسان و برپایی کنگره شعر طلاب از بخش‌های دیگر زندگی حسینی است که در کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ آمده است. حسینی همچنین از حضورش در آفریقای جنوبی و فعالیت فرهنگی در این کشور نیز سخن گرفته است. بخش دوم کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ، نمونه‌ای از اشعار این شاعر برای مخاطبان است و در بخش سوم، شاعرانی چون زکریا اخلاقی، حمید رضا شکارسری، محمد کاظم کاظمی، رضا اسماعیلی، هادی سعیدی کیاسری و...درباره شعر و شخصیت سید عبدالله حسینی به اظهارنظر پرداخته‌اند.

کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید با زندگی و شعرهای سیدعبدالله حسینی آشنا شوید، گفتگوی او را با حسین قرایی در کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ بخوانید.

بخشی از کتاب از مشهد تا ژوهانسبورگ

از کودکی به نقاشی عاقه خاصی داشتم. پدرم روش بزرگ کردن عکس را به من یاد داده بود؛ به این صورت که یک عکس را اول جدول‌بندی می‌کنی و بعد همان جدول را در مقیاس بزرگ‌تر رسم می‌کنی و تمام محتویات جدول‌های کوچک را در خانه‌های جدول بزرگ نقاشی می‌کنی. به این ترتیب عین آن تصویر در جدول بزرگ نقاشی می‌شود. با استفاده از این روش عکس‌های زیادی را نقاشی کردم.

آن سال ها معلم از من خواست عکس شاه که در صفحه اول کتاب درسی بود را نقاشی کنم. این کار را انجام دادم. خیلی قشنگ از آب در آمده بود با مداد کنته ۱ روی کاغذ اشتنباخ۲. معلم نقاشی به من نمره بیست داد. عصر بردم به پدرم نشان دادم. برخورد بسیار سردی کرد، ولی چیزی نگفت. اما همان نقاشی سرنوشت مرا عوض کرد.

فکر کنم یک ماه بیشتر طول نکشید که ما از روستا راهی مشهد شدیم و دیگر بعد از آن مدرسه دولتی نرفتم تا بعد از انقاب که خودم شبانه خواندم و دیپلم گرفتم. بعد ها پدرم گفت علت مهاجرت از روستا به شهر مشهد آن نقاشی ها بود. که دیدم در مدرسه دولتی از دست می‌روی!

فهرست

  •  زمانه و زندگی
  •  نمونه اشعار 
  • در حدیث دیگران
  • به روایت تصویر
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۲۵-۹
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۵۷-۲۵-۹