با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شفافیت و اقتصاد

دانلود و خرید کتاب شفافیت و اقتصاد

گروه مطالعات اقتصادی موسسه پژوهشی اقتصاد مالی بهین

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شفافیت و اقتصاد  نوشته  موسسه پژوهشی اقتصاد مالی بهین موسسه پژوهشی اقتصاد مالی بهین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شفافیت و اقتصاد

 شفافیت و اقتصاد کتابی است که به همت گروه مطالعات اقتصادی موسسه پژوهشی اقتصاد مالی بهین منتشر شده است.

درباره کتاب شفافیت و اقتصاد

اهمیت شفافیت و جریان اطلاعات برای عملکرد مطلوب سازمان‌ها، نهادها و بازارها موضوعی است که در مطالعات متعدد در طول چند دهۀ اخیر مورد بررسی و تأکید قرار گرفته است. امروزه شفافیت به یک اصطلاح رایج در مباحث رشد و توسعۀ اقتصادی تبدیل شده است. گسترش اطلاعات و وجود شفافیت گذشته از کاهش مسائلی مانند رانت، فساد و مسئله مالک کارگزار، موجب کارایی بیشتر در تخصیص منابع نه تنها در بازارهای مالی و اقتصادی، بلکه در سیاست و مدیریت کشور نیز می‌شود. این مهم همچنین در ایجاد اعتماد در بین شهروندان و طرف‌های مرتبط با سازمان‌ها و نهاد‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند که این خود گذشته از کاهش فشار بر نهادها و سازمان‌ها، فضای مطلوبی را برای انجام وظایف و ارتقاء عملکرد آنها ایجاد می‌کند. به علاوه، مطالعات مختلف نشان داده‌ که جریان گسترده‌تر اطلاعات و شفافیت چه در شکل دولتی و چه غیر دولتی نقش مهمی در جذب سرمایه‌های خارجی و رشد و توسعه اقتصادی داشته است. شفافیت همچنین از طریق جلوگیری از رانت، فساد و مشکلات اطلاعات نامتقارن، درکنار ایجاد زمینه مدیریت مناسب، امکان اجرای بهتر برنامه‌های اقتصادی را فراهم می آورد.

 در کتاب شفافیت و اقتصاد، اصطلاح شفافیت تعریف شده و انواع آن اعم از شفافیت رویداد، شفافیت فرایند، شفافیت گذشته، شفافیت اسمی توضیح داده شده است. همچنین مبانی نظری شفافیت و شفافیت‌های اقتصادی در ایران و قانون اساسی کشور و در نهایت راهکارهای افزایش شفافیت در سطح عمومی جامعه  در این کتاب آمده است.

خواندن کتاب شفافیت و اقتصاد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به موضوعات اجتماعی _ اقتصادی و حقوقی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۳ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۱۹۹-۷
تعداد صفحات۱۵۳صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۱۹۹-۷