شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)
۴٫۵از ۲۷۴ نظر

دانلود کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۵از ۲۷۴ نظر
۴٫۵از ۲۷۴ نظر
۴٫۵از ۲۷۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

شازده کوچولو داستانی به قلم آنتوان دو سنت اگزوپری است که نخستین بار در سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های قرن بیستم در جهان است که به بیش از ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شده است. باید خاطرنشان ساخت این کتاب در سال ۲۰۰۷ به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد.

اکنون کتاب صوتی شازده کوچولو به کارگردانی آرمان سلطان‌زاده و با صدای بهنوش فرهودی و جمعی از گویندگان، در دسترس شما قرار داد.


خلاصه کتاب صوتی شازده کوچولو

یکی از قهرمان‌های اصلی داستان، خلبانی است که هواپیمایش دچار نقص فنی می‌شود و در صحرای بزرگ آفریقا فرود اضطراری می‌کند. خلبان در این صحرا با پسربچه‌ای آشنا می‌شود که از اخترکی دوردست با هدف کشف سرزمین‌های جدید آمده و حالا گذرش به زمین افتاده است. پسرک یا همان شازده کوچولو از سفر خود و اخترک‌هایی که دیده و ماجراهایی که پشت سر گذاشته تعریف می‌کند. شازده کوچولو در اخترک خود گل سرخی دارد که دل در گرو او بسته است. این داستان بهانه‌ای است تا سنت اگزوپری، به بیان نگاه و فلسفه خود درخصوص زندگی و عشق بپردازد.

درباره آنتوان دو سنت اگزوپری

آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده و خلبان اهل فرانسه در سال ۱۹۰۰ میلادی متولد شد. اگزوپری تا قبل از جنگ جهانی دوم، خلبان تجاری موفقی بود؛ او با آغاز جنگ به نیروی هوایی فرانسه آزاد در شمال آفریقا پیوست. در ماه ژوئیه ۱۹۴۴ هواپیمای او در یک پرواز شناسایی بر فراز دریای مدیترانه ناپدید شد و احتمالا در همان زمان کشته شد.

اگزوپری موفقیت‌های قابل توجهی را در نویسندگی از آن خود کرده است، از جمله آنکه جوایز ادبی معتبر فرانسه و همچنین جایزه کتاب ملی آمریکا را از آن خود کرده است. البته باید خاطرنشان ساخت بیشتر شهرت او به واسطه کتاب شازده کوچولو و نوشته‌های تغزلی او با عنوان زمین انسان‌ها و پرواز شبانه، رقم خورده است.

جملاتی از کتاب صوتی شازده کوچولو

روباه گفت: سلام!

شازده کوچولو سربرگرداند و کسی را ندید؛ ولی مودبانه جواب سلام داد.

صدا گفت: من اینجا هستم، زیر درخت سیب...

شازده کوچولو گفت: تو کی هستی؟ چه خوشگلی! بیا با من بازی کن. من آنقدر غصه به دل دارم که نگو...

روباه گفت: من نمی‌توانم با تو بازی کنم. مرا اهلی نکرده‌اند.

شازده کوچولو آهی کشید و گفت: ببخش! اما پس از کمی تامل پرسید: اهلی کردن یعنی چی؟

روباه گفت: تو اهل اینجا نیستی. پی چی می گردی؟

شازده کوچولو گفت: من پی آدم‌ها می گردم. اهلی کردن یعنی چی؟

روباه گفت: آدمها تفنگ دارند و شکار می‌کنند. این کارشان آزاردهنده است. مرغ هم پرورش می‌دهند و تنها فایده‌شان همین است. تو پی مرغ می‌گردی؟

شازده کوچولو گفت: نه، من پی دوست می‌گردم. نگفتی اهلی کردن یعنی چی؟

روباه گفت: "اهلی کردن" چیز بسیار فراموش شده‌ایست. یعنی "علاقه ایجاد کردن"

شازده کوچولو گفت: علاقه ایجاد کردن؟

روباه گفت: البته. تو برای من هنوز پسر بچه‌ای بیش نیستی؛ مثل صدها هزار پسر بچه‌ی دیگر و من نیازی به تو ندارم. تو هم نیازی به من نداری. من نیز برای تو روباهی هستم شبیه به صدها هزار روباه دیگر. ولی تو اگر مرا اهلی کنی هر دو به هم نیازمند خواهیم شد. تو برای من در عالم همتا نخواهی داشت و من برای تو در دنیا یگانه خواهم بود.

شازده کوچولو گفت: کم کم دارم می‌فهمم... گلی هست... و من گمان می‌کنم که آن گل مرا اهلی کرده است.

ارش ن
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

بسیار اموزنده است و انتوان دو سنت ادمی فوق العده بوده که این داستان به ذهنش رسیده. باید درک عمیقی داشته باشی ودر کتاب تعمق کنی،ان وقت یه عالمه چیز میتونی از داخلش استخراج کنی وبفهمی. درهر دوره از زندگی

- بیشتر
Alireza Bakhshi
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

عاشقانه بارها گوشش دادم و خواندمش ، اگر گوشش ندادین حتما یک بار امتحانش کنید که بعد ترک کردنش سخت میشود ... ممنونم بابت هدیه ات آنتوان عزیز

زهرا ملکی
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

به نظر من عالی بود پیشنهاد میکنم ببینید و راست میگه بزرگ تر ها بچه هارو درک نمیکنن حتما ببینید👍🏻👍🏻👍🏻👌🏻👌🏻👌🏻

m.falakasa
۱۳۹۹/۰۷/۲۵

خیلی خوبه و چیزای پند آموزی هم در داستان این کتاب نهفته است

کاربر ۲۲۷۹۹۹۱
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

بسیار عالی واموزنده

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
دسته بندی