با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

دانلود و خرید کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

راهبردهای جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با حمایت کشورها از رژیم عراق در هشت سال جنگ تحمیلی و نحوه‌‌ی به‌کارگیری این راهبردها در تهدیدات آینده

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده  نوشته  امیر حیات مقدم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

امیر حیات مقدم در کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده، راهبردهای ایران برای مقابله با حمایت کشورها از رژیم عراق در هشت سال جنگ تحمیلی را بیان کرده و در ادامه راهکارهایی برای نحوه به‌کارگیری این راهبردها در مواجهه با تهدیدات احتمالی آینده بیان کند.


درباره کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

مفهوم جنگ درکنار صلح، اصلی‌ترین موضوعات مطالعاتی در روابط بین‌الملل و نقطه شکل‌گیری نظریات گوناگون در این عرصه را تشکیل می‌دهد. از این‌رو امیر حیات مقدم در کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده، نگاهی عمیق به مهم‌ترین جنگ دوره معاصر ایران یعنی جنگ ایران و عراق داشته است. وی در این کتاب به بررسی پیشینه تاریخی دو کشور، روابط دو کشور پس از انقلاب اسلامی و علل تجاوز عراق به ایران پرداخته است. همچنین در ادامه تهدیدهای احتمالی که ممکن است علیه کشور صورت گیرد را نیز بررسی کرده است. از دیگر نکات این کتاب توجه به تمامی کشورهای حامی عراق در حمله علیه ایران است.

جملاتی از کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

راهبردهای جمهوری اسلامی ایران را که تا آخر جنگ تغییر چندانی نکرد، می‌توان با برداشت از سخنان و پیام‌های بینان‌گذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) دارای چارچوبی به‌شرح ذیل دانست: عدم پذیرش آش‌بس تا زمانی که یک نظامی و یک سرباز عراقی در خاک ایران حضور دارد؛ اثبات اقتدار سیاسی، فرهنگی و نظامی ایران در طول جنگ و به‌ویژه در پایان آن؛ حفظ تمامیت ارضی ایران و عدم پذیرش در تغییر مرزهای کشور با عراق، به‌خصوص در اروندرود و تاکید بر خط تاوگ در شناسایی اروندرود؛ وادار کردن عراق به پذیرش معاهده 1975 که مبنای حقوقی مرزهای ایران و عراق است و صدام حسین چهار روز قبل از شروع جنگ آن را ملغی اعلام کرده بود؛ برای خواندن جملات بیشتری از کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

فهرست کتاب راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در جنگ تحمیلی و کاربرد آن در آینده

• فصل اول: تعاریف و مفاهیم

• فصل دوم: پیشینه روابط ایران و عراق

• فصل سوم: درس‌های جنگ تحمیلی

• فصل چهارم: تهدیدات آینده (شناخت و بررسی تهدیدات)

• فصل پنجم: کشورهای حامی عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران

• فصل ششم: جنگ و جنگ‌های آینده

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۱۴-۳
تعداد صفحات۲۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۳۵۰-۱۴-۳