با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صحیفه علویه؛ گزیده‌‌ای از ادعیه‌ی امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام

دانلود و خرید کتاب صحیفه علویه؛ گزیده‌‌ای از ادعیه‌ی امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام

۴٫۱ از ۹ نظر
۴٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صحیفه علویه؛ گزیده‌‌ای از ادعیه‌ی امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام  نوشته  فاطمه هنزایی زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صحیفه علویه؛ گزیده‌‌ای از ادعیه‌ی امیرالمؤمنین امام علی علیه‌السلام

مطابق با تعالیم قرآن و اهل بیت نبوت علیهم السلام، دعا باعث اتصال بندگان به خداوند می‌شود و زمینه اجابت خداوند را فراهم می‌کند. از سوی دیگر اگر به زندگی انسانِ هبوط کرده در زمین، نگاه کنیم، ناامنی، اضطراب و عدم آرامش در سراسر حیات دنیوی او دیده می‌شود. این در حالی است که او می‌تواند به واسطه دعا خود را به حبل الله المتین و منبع امن متصل کند و از ناامنی و اضطراب رهایی بخشد. در این صورت است که امنیت در وجود وی مستقر می‌شود و ایمان در دلش ریشه می‌کند و این حکایت هر لحظه از حیات دنیوی انسان است. ادعیه امیرمؤمنان امام علی علیه السلام به عنوان منبع غنی می‌تواند سبب امن شدن فضای زندگی فردی و اجتماعی ما باشد. در مجموعه حاضر گزیده‌ای از ادعیه حضرت که در عین کوتاهی و اختصار، می‌تواند پاسخگوی نیاز فوق باشد؛ گردآوری شده است. برای تحقق این امر به کتاب صحیفه علویه رجوع شده است. این کتاب ارزشمند مشتمل بر دو جلد است و اکثر ادعیه و مناجات‌های روایت شده از امیرالمومنین امام علی علیه السلام در آن آمده است. جلد اول این کتاب با نام «صحیفه علویه اولی» توسط عبدالله بن صالح سماهیجی رحمه الله در اوایل قرن دوازدهم هجری قمری تدوین و جلد دوم«صحیفه علویه ثانیة» نیز توسط میرزا حسین نوری طبرسی رحمه الله در قرن چهاردهم هجری قمری تدوین شده است. با توجه به آنکه هدف از مجموعه حاضر ارتقای انس خود و افراد جامعه با ادعیه امیرالمومنین است، سعی شده تا تعدادی دعای شریف از کتاب صحیفه علویه گردآوری شود که بتوانند از یک سو در موقعیت‌های فراگیر و حیاتی زندگی و از سوی دیگر در مواجهه با بنیادی‌ترین و فراگیرترین نیازهای فطری و طبیعی زندگی سبب اتصال مومنان با منبع امن الهی باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
صلوات بر محمد و آل محمد
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به نام پروردگار علی خوندن این کتاب آرامش خاصی بهم میده. دعا یعنی برنامه و چه کسی بهتر از حضرت لسان صدق، مولا علی جان (صلوات الله علیه) میتونه به انسان، برنامه بده؟ به غیر از دعاهای کاربردی، از نقاط قوت

- بیشتر
کاربر ۲۰۳۲۷۸۶
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

سلام بنده این کتاب را خریدم ولی دانلود نمیشه که برای همیشه داشته باشم.

fmazloom135
۱۳۹۹/۰۸/۱۰

چقدر باشکوه که منی که ذره ای ناچیزم می توانم همان جملاتی را بگویم که مولا امیرالمومنین با آن عظمت بیان کردند...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۰۱۰۷
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۰۱۰۷