با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرچم‌های تاریکی؛ بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی از منظر حکمت اسلامی

دانلود و خرید کتاب پرچم‌های تاریکی؛ بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی از منظر حکمت اسلامی

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرچم‌های تاریکی؛ بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی از منظر حکمت اسلامی  نوشته  علی محمدی هوشیاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پرچم‌های تاریکی؛ بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی از منظر حکمت اسلامی

کتاب «پرچم های تاریکی» بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی مدعی زمینه سازی ظهور امام مهدی (عج) از منظر حکمت اسلامی به قلم علی محمدی هوشیار است.

تاریخ، سرشار از مدعیانی است که خود را منجی بشریت نامیده و با بر افراشتن پرچم نیرنگ، عده‌ای را به سمت خود خوانده و در دام گمراهی گرفتار کرده‌اند. چنانچه امام صادق (ع) به این حقیقت اشاره کرده و فرمود: «مَا مِنْ عَبْدٍ یدْعُو إِلَی ضَلَالَةٍ إِلَّا وَجَدَ مَنْ یتَابِعُهُ؛ هیچ بنده‌ای نیست که مردم را به گمراهی و ضلالت دعوت کند، جز آنکه پیروانی پیدا می‌کند».

یکی از جریان‌های انحرافی در عرصه مهدویت، جریان «منصور هاشمی خراسانی» است که با برافراشتن پرچم «البیعة لله»، خود را منجی آخرالزمان دانسته و با خلط حق و باطل، به معجونی مسموم و مهلک دست یافته است. این جریان با شعار «بازگشت به اسلام» کار خود را آغاز کرده و همانند سلفی‌گران، چنین وانمود می‌کند که اسلام راستین به انحراف رفته و تنها منصور هاشمی خراسانی از آن آگاه است. شعار بازگشت به اسلام، همانند شعار خوارجی است که بنا به تعبیر امیرمؤمنان علی بن ابی‌طالب (ع)، گفتار حقّی به زبان آوردند و از آن اراده باطل کردند: «کلِمَةُ حَقٍّ یرَادُ بِهَا بَاطِلٌ».

منصور هاشمی بر اساس این شعار، کتابی با عنوان بازگشت به اسلام نوشت و آن را در چهار بخشِ مقدمات، ضرورت و امکان بازگشت به اسلام، موانع بازگشت به اسلام و شناخت اسلام مدوّن کرد.

هدف این نوشتار، بازخوانی انتقادی آرای منصور هاشمی خراسانی بر اساس کتاب بازگشت به اسلام است؛ چکیده مطالب منصور هاشمی، در هر مرحله، پیش از نقد و بررسی جهت استحضار خوانندگان آمده است. علاوه بر آن، در برخی موارد که شبهاتِ مطرح شده از جانب وی به شکل کلی بوده و یا چند شبهه را در قالب یک شبهه مطرح کرده، ناگزیر جهت پاسخگویی آسان، نویسنده اقدام به تحلیل محتوا کرده و هر کدام از شبهات را به صورت جداگانه بررسی و نقد کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
amir
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

کتاب عالیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۰۳
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۰۳