با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا

دانلود و خرید کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا  نوشته  رحمان مشتاق مهر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا

کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا به قلم رحمان مشتاق مهر و زیر نظر دکتر تقی پورنامداریان تدوین شده است. 

درباره کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا

کتاب فرهنگنامه رمزهای غزلیات مولانا، ﺑﺪون اﻳﻨﻜﻪ ﻣﺪعی ﻛﺸﻒ و کرامتی ﺑﺎﺷﺪ، تلاشی است برای نزدیک ﺷﺪن ﺑﻪ ﻓﻀﺎی ذهنی ﻣﻮﻟﻮی و ﺑﻪ دﺳﺖ دادن ﺗﺄوﻳﻞ‌ﻫﺎیی از رﻣﺰﻫﺎی دﻳﻮان او؛ ﺑـﻪ ﮔﻮﻧـﻪ‌ای ﻛﻪ ﺑﺎ ﺟﻬﺎن‌بینی و ﻧﮕﺮش ﺧﺎص ﻋﺎرﻓﺎﻧﻪ ـ ﻋﺎﺷﻘﺎنه مولانا ﻫﻤﺴﻮیی داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ و ﻳﺎ دﺳـﺖِ ﻛـﻢ ﻣﻐـﺎﻳﺮتی ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. 

مشتاق‌مهر رمزهای غزلیات مولانا
را به صورت الفبایی در این کتاب آورده است. معانی مختلف یک رمز به ترتیب و با شماره مستقل در ذیل مدخل اصلی نقل شده‌اند. همچنین توضیحات و شواهد مربوط به هر کدام از معانی رمز، در سه قسمت بیت یا ابیات حاوی رمز و توضیح آن، شواهد رمزی دیگر از غزلیات و شواهد استنباط ارایه شده است.

مشتاق‌مهر در تدوین این اثر ابتدا متن کامل کلیات شمس براساس متن تصحیح شده فروزان‌فر، را مطالعه و سپس بیان‌های رمزی مولانا را از این متن استخراج کرده است. همچنین در حل مشکلات لغوی از فرهنگ نوادر لغات و تعبیرات و مصطلحات کلیات شمس بهره گرفته است.

مشتاق‌مهر در مقدمه نسبتا مفصلی هم با عنوان «زبان بی‌زبانی»، که بر این کتاب نوشته به مباحثی چون مساله زبان و بیان در عرفان و ادبیات عرفانی بر مبنای آثار مولانا، گریزگاه‌های عارف از تنگنای زبان و آثار مولانا و ویژگی‌های زبانی و بیانی آن‌ها پرداخته است.

مشتاق‌مهر تلاش کرده در تدوین این اثر نزدیک‌ترین تفسیری، که با نظام ذهنی و اندیشگی مولانا سازگاری داشته را انتخاب و پیشنهاد کند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Samin Pourshahbazi
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

استاد مشتاق مهر عزیز 🌹 عالی هستید.

کاربر ۲۸۱۶۵۷۳
۱۳۹۹/۱۱/۱۶

سلام کتاب رو خریدم دانلود کردم از طریق کامپیوتر ولی دانلود نشد چه در گوشی چه در کامپیوتر . لطفاً راهنمایی کنید . با تشکر

کاربر ۲۸۳۳۵۰۶
۱۳۹۹/۱۱/۲۱

سلام کتاب خریداری شده ولی فایل رو نمیشه باز کرد، لطفا راهنمایی کنین

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۲۱
تعداد صفحات۶۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۲۱