با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قانون مدنی

دانلود و خرید کتاب قانون مدنی

۴٫۵ از ۷۹ نظر
۴٫۵ از ۷۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قانون مدنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قانون مدنی

قانون مدنی مجموعه‌ای از مواد قانونی است که اساسی‌ترین قواعد قانونی حاکم بر ارتباطات اشخاص با یکدیگر را در جامعه بیان می‌کنند. مهمترین مسائلی که در قانون مدنی هر کشور مطرح می‌شود، عبارتند از: احوال شخصیه اعم از اهلیت و وضعیت، قراردادها و عقود، مسئولیت مدنی، تعهدات و حقوق خانواده مانند ازدواج و طلاق. قانون مدنی ایران سه جلد است: جلد اول- در اموال (مصوب ۱۳۰۷)؛ جلد دوم- در اشخاص (مصوب ۱۳۱۳ و ۱۳۱۴)؛ جلد سوم- ادله اثبات دعوا. این قانون برگرفته از حقوق اسلام، به خصوص فقه امامیه است، که شکل امروزین و مدون آن، به همراه محتوای برخی مواد، برگرفته از قوانین اروپایی، به ویژه قانون مدنی فرانسه و سوییس است. قانون مدنی کشور از مشهورترین و مهم‌ترین متون درسی حقوق است که نوشته‌های حقوقی بسیاری پیرامون آن وجود دارد؛ از معروف‌ترین حاشیه‌نویسان و شارحان این قانون، دکتر سید حسن امامی، محمدجعفر جعفری لنگرودی، امیرناصر کاتوزیان، سیدحسین صفائی مهدی شهیدی هستند. بعد از انقلاب اسلامی، این قانون تغییراتی کرد و برخی از مواد آن حذف یا اصلاح شد. متن این قانون در طاقچه برگرفته از وبگاه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی است. «ماده ۱۱۷۳ این قانون درباره حضانت فزند می‌گوید: هر گاه در اثر عدم مواظبت یا انحطاط اخلاقی پدر یا مادری که طفل تحت حضانت اوست، صحت جسمانی و یا تربیت اخلاقی طفل در معرض خطر باشد، محکمه می‌تواند به تقاضای اقربای طفل یا به تقاضای قیم او یا به تقاضای رئیس حوزه قضاییه تصمیمی را که برای حضانت طفل مقتضی بداند، اتخاذ کند. موارد ذیل از مصادیق عدم مواظبت و یا انحطاط اخلاقی هر یک از والدین است: ۱- اعتیاد زیان‌آور به الکل، مواد مخدر و قمار ۲- اشتهار به فساد اخلاق و فحشا ۳- ابتلا به بیماری‌های روانی با تشخیص پزشکی قانونی ۴- سوءاستفاده از طفل یا اجبار او به ورود در مشاغل ضداخلاقی مانند فساد و فحشا، تکدی‌گری و قاچاق ۵- تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
سهیلا
۱۳۹۹/۰۴/۱۷

عالی بود

کاربر ۱۹۸۵۶۰۴
۱۳۹۹/۰۳/۱۹

خیلی عالی است. ممنون از نویسندگان و ممنون از تمامی وکلای ایرانی

کاربر ۲۱۵۴۱۱۶
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

این کتاب خیلی خوبه

کاربر ۲۷۴۹۱۴۷
۱۳۹۹/۱۱/۰۲

خوبه

hamid 1367
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

عالی بود

مهشید
۱۳۹۹/۱۲/۱۶

کتاب مفیدی برا دانشجو حقوق

ایرج سالاری
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

اون قسمتی که مدنظر هست ومیخوای راجع باون بیشتر مطالعه وکسب اگاهی کنی ، چطور پیداش کنی!؟ فقط گزیده ای از یه قسمت اونم بنابه سلیقه خودتون گذاشتین. در ضمن یک کتاب رو برای دانلود سرچ میکنم ولی موجودنیست!

امیر
۱۳۹۷/۰۹/۲۶

سلام طاقچه.این چندمین جلد هست؟ خواهش میکنم جواب بده.اون ۲ جلد رو میذارین؟؟؟؟

fati_goli
۱۳۹۹/۰۸/۱۶

دونستن این چیزا برای همه ی ما لازمه بنظرم دانلودش کنید😃

13251010
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

بنظر بنده مطالعه این کتاب برای عموم مردم بسیارعالی ومفید فایده خواهد بود چراکه وقتی ما تا حدودی ونه درحد تخصصی ازقوانینی که با آن باید زندگی میکنیم بی اطلاع باشیم ،دربیشتر مواقع بامشکلات عدیده ای بروبرو خواهیم شد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است