با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آفتاب آمد دلیل آفتاب (شرح آیات غدیر)

دانلود و خرید کتاب آفتاب آمد دلیل آفتاب (شرح آیات غدیر)

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آفتاب آمد دلیل آفتاب (شرح آیات غدیر)  نوشته  محمدعلی انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آفتاب آمد دلیل آفتاب (شرح آیات غدیر)

از موضوعات مهم مطرح‌شده در زمان حیات نورانی پیامبر گرامی اسلام (ص)، مسئلهٔ تعیین سرنوشت امت اسلامی پس از حیات با برکت ایشان است. در امتداد این موضوع پاسخ به این سؤال ضروری است که آیا رسول خدا (ص) به آیندهٔ امت و سرنوشت جامعهٔ اسلامی پس از خود تعهدی داشته است یا خیر؟ آیا در این راستا ایشان رهنمودی برای امت ارائه نموده‌ است یا خیر؟ پیروان پیامبر اسلام (ص) بعد از ایشان به دو نحلهٔ فکری تقسیم شدند. گروهی معتقد بودند جانشینی پیامبر (ص) و رهبری امت اسلامی بعد از ایشان امری انتخابی است و خود مردم باید کسی را با رأی خود به خلافت برگزینند و درمقابل، گروهی دیگر بر این باور بودند که جانشینی پیامبر (ص) بر پایهٔ سازوکار انتخاب نیست؛ بلکه براساس انتصاب است. شیعیان که به خط دوم گرویدند، معتقد شدند جانشینی پیامبر گرامی اسلام (ص) قاعده‌ای است جاری و ساری در مسیر انبیای الهی و نیز قانون وصایت و ولایت و امامت به اذن خداوند و با نص و تصریح پیامبر (ص) است. علاوه بر آنکه عقل نمی‌پسندد پیامبر (ص) دربارهٔ آیندهٔ امت اسلامی بعد از خود بی‌تعهد و بدون نظر باشد، دلایل نقلی بسیاری دراین‌باره وجود دارد که مؤید حکم عقل است. شیعیان معتقدند برای اثبات این نظریه باید ابتدا به سراغ قرآن رفت و به آیاتی استناد کرد که اثبات می‌کنند نظریهٔ خلافت و امامت، انتصابی ازسوی حضرت باری‌تعالی برای امت و جانشینی پیامبر (ص) است و پس از قرآن، گواه صادق، قول و عمل رسول خداست. در این نوشتار ابتدا به شرح و تحلیل آیات غدیر پرداخته شده تا روشن شود که «آفتاب آمد دلیل آفتاب» و درانتها نیز خطبهٔ غدیر و سند آن به‌اختصار بررسی شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۶/۰۷

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین و الائمه علیهم السلام ****** پروردگار متعال در قرآن کریم ، سوره مائده آیه ۳ میفرمایند: امروز ( روز غدیر ) دین شما را به کمال رسانیدم و نعمت خود را بر شما تمام کردم

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۳
تعداد صفحات۱۶۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۳