با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غرب و آخرالزمان

دانلود و خرید کتاب غرب و آخرالزمان

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غرب و آخرالزمان  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب غرب و آخرالزمان

«در میان اهل فرهنگ و مطالعات فرهنگی، از افول غرب با عنوان پایان تاریخ یاد می‌شود. تردیدی نیست که سروصدای تکنولوژی و ازدحام تمدن مدرن در غرب و شتاب و ولع ساکنان شرق برای دست‌یابی به تکنولوژی و مدرنیزاسیون، مانع ولع از درک کامل این افول و غروب و اعتراف و اذعان درباره سرآمدن این تاریخ است. اما به هر صورت پذیرش یا انکار ما هیچ تاثیری در فراز و فرود یک دوره از تاریخ و فرهنگ ندارد؛ گرچه اهل تفکر، حسب جایگاه و شأنی که احراز کرده‌اند، همواره به عنوان ذاکر و متذکر اقوام، عهده‌دار بیان موقعیت و شرایط تاریخی و کشف تکلیف و وظیفه در آن شرایط بوده و هستند...» کتاب «غرب و آخرالزمان» اثر اسماعیل شفیعی سروستانی بیست و هشتمین کتاب از مجموعه مطالعات فرهنگی موسسه موعود است. بخش‌های اولیه کتاب ارائه گزیده‌ای از آرا و آثار فرهیختگان غربی در بررسی پایان فرهنگ غربی است. در این قسمت آراء افرادی چون کریستوفر مارلو، گوته، آلدوس هاکسلی، جرج اورول و ... را می خوانیم. بخش دیگر این کتاب همان‌طور که نویسنده اثر مطرح می‌کند ناظر به نوعی میل به بازگشت است که در میان ساکنان غرب وجود دارد. این میل در صورت بنیادگرایی دینی از دهه های اول قرن بیستم میلادی آغاز شده‌است تا زنگ تاریخی جدید و متفاوت که به نام دین و خدا رقم می‌خورد به صدا درآورده شود. قسمت پایانی کتاب نیز به بحث سقوط و افول تاریخ غربی و نگرانی‌ها از این شرایط است. در فهرست این کتاب عناوین زیر را می‌توان دید: بررسی عوامل موثر در بسط گفتگو از آخرالزمان، مراد از غرب چیست؟ گفتگو از پایان، ظهور تمام‌قد بحران و بن‌بست در مناسبات فردی و اجتماعی منتقدان غرب، مختصری درباره تاریخ، پرسش از ایدئولوژی، انتقاد از ایدئولوژی، اعلامیه انحطاط و یائسگی فرهنگی، اهل بشارت، انقلاب و ضد انقلاب، لشکر سیاست بازان و ایدئولوژی پردازان عصر، پایان انسان غربی و گفتگو از دینداری.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
الول از واژۀ تکنیک به مثابه شیوه‌ای که در برگیرندۀ ادغام بشر با اشکال صنعتی و مکانیکی و تجلّی خودآگاهی صنعتی بر بشر است، بهره برد. این شیوه نه تنها در اشکال خارجی نظام صنعتی مشهود است؛ در روند تحوّل بشر دوشادوش ماشین هم قابل درک است؛ برای مثال، هنگامی که با ماشین رانندگی می‌کنیم، به نحوی با ماشین و جادّه تلفیق می‌شویم نهایتاً به چیزی شبیه ماشین تبدیل می‌شویم. هنگامی که تلویزیون تماشا می‌کنیم، واقعاً در تصاویر آن غرق می‌شویم و آنها را در ذهن خود ذخیره می‌کنیم تا جایی که آنها به بخشی از خودآگاهی ما تبدیل می‌شوند. اینجاست که می‌توان گفت با تصاویری که حامل آن هستیم، ادغام می‌شویم. وقتی که از کامپیوتر استفاده می‌کنیم، در مجموعه‌ای بی‌پایان از بازخوردها درگیر می‌شویم، به طوری که افکار، دست‌ها و همۀ بدنمان با ماشین همراه و همگام می‌شوند... .
khalili.ali

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۱۷-۵
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۱۷-۵