با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مسائل حقوقی تجارت الکترونیک و جرائم رایانه‌ای در ایران و سایر کشورها

دانلود و خرید کتاب مسائل حقوقی تجارت الکترونیک و جرائم رایانه‌ای در ایران و سایر کشورها

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مسائل حقوقی تجارت الکترونیک و جرائم رایانه‌ای در ایران و سایر کشورها  نوشته  محمدصادق موحدی‌فر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مسائل حقوقی تجارت الکترونیک و جرائم رایانه‌ای در ایران و سایر کشورها

«مسائل حقوقی تجارت الکترونیک و جرائم رایانه‌ای در ایران و سایر کشورها» به قلم مهندس محمدصادق موحدی فر پس از ارائه تعاریفی کلی از از اینترنت، فناوری اطلاعات، تجارت و تجارت الکترونیکی، مطرح کردن قوانین مربوط به این حوزه و مقایسه آن با برخی از کشورهایی که در این عرصه سابقه قابل توجهی داشته اند، به جرائم حوزه های مجازی بپردازد. و به طور مفصل هر یک از قوانین مرتبط با جرائم مربوط را بیان نماید. از این رو با نگاهی حقوقی و فقهی نیز مطالب را مورد بررسی قرارده است. نگارنده در این کتاب سعی نموده است که با شیوه‌ای منطقی و ارائه روش های فنی موجود در دنیای مجازی به تجزیه و تحلیل داده ها و گردآوری مباحث پراکنده، متنوع و مختلف این موضوع بپردازد. بخشی از کتاب درباره «کپی‌رایت» در اینترنت می‌گوید: برخلاف یک طرز فکر عمومی که همه می‌پندارند اینترنت یک فضای عمومی است پس برداشت مطالب آن آزاد است آنچه در اینترنت می‌بینیم تنها در صورتی قابل کپی کردن می‌باشد که یا دولتی بوده مانند سفارت‌خانه‌ها و دانشگاه‌ها و... یا تاریخ کپی‌رایت گذشته باشد و یا صاحب وب‌گاه حقوق خود را لغو و یا واگذار کرده باشد .هرچند که کشور ما در مبارزه با نقض قوانین کپی‌رایت در مراحل پیشرفت‌های نیست، اما در کشورهای پیشگام در این زمینه هم حفظ مالکیت معنوی پیچیدگی‌های زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال همین حالا ایجاد و اجرای قوانین در زمینۀ حفظ مالکیت معنوی در حوزه اینترنت با کش‌وقوس‌های فراوانی همراه است. در این مسیر تجربیات آنان در حفظ مالکیت معنوی و روش‌های بکار گرفته‌شده به‌وسیله آن‌ها و سود و زیان‌هایشان بسیار به کار ما می‌آید. به‌عنوان‌مثال در کشور آمریکا باوجود سخت‌گیری‌های زیاد، کپی غیرمجاز کتاب‌ها در سایت‌های اینترنتی از معضلات حقوق مالکیت فکری است و در این زمینه شکایات زیادی به‌نظام قضایی می‌شود. آمریکایی‌ها به‌محض مواجه‌شدن با سایتی که بدون اجازه آثار نویسنده را کپی می‌کند، آن را فیلتر می‌کنند. هرچند که باید انتظار داشت که با فیلتر شدن یک سایت، سایت‌های دیگری جای آن را بگیرند؛ اما باوجود قوانین و ضمانت اجرایی برای آن‌ها، نویسندگان می‌دانند که می‌توانند از کسانی که آثار آن‌ها را بدون اجازه یا پرداخت حق کپی‌رایت منتشر می‌کنند، شکایت نمایند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
خلاصه کرد: عدم قابلیت تغییر، قابلیت خوانده شدن و ثبات و دوام. قانون‌گذار فرانسه کارکرد «شناسایی شخص منشأ نوشته» و یا به‌عبارت‌دیگر «قابلیت انتساب نوشته به شخص معین‌شده در آن» را نیز به مجموعه مذکور افزوده است. (جمالزاده بهاء آبادی کرمان, ۱۳۹۱) الف- عدم قابلیت تغییر: نوشته باید
کاربر ۱۳۰۶۱۸۳

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۱
شابک۹۷۳-۰۶۶-۳۲۴۵-۳۵-۹
تعداد صفحات۵۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۱
شابک۹۷۳-۰۶۶-۳۲۴۵-۳۵-۹