با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سیصد ضد سیصد: مروری بر روابط ایران و یونان از آغاز تا نبرد ترموپیل  [به بهانه ساخت فیلم سیصد] اثر صادق حیدری نیا

دانلود و خرید کتاب سیصد ضد سیصد: مروری بر روابط ایران و یونان از آغاز تا نبرد ترموپیل [به بهانه ساخت فیلم سیصد]

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیصد ضد سیصد: مروری بر روابط ایران و یونان از آغاز تا نبرد ترموپیل [به بهانه ساخت فیلم سیصد]  نوشته  صادق حیدری نیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سیصد ضد سیصد: مروری بر روابط ایران و یونان از آغاز تا نبرد ترموپیل [به بهانه ساخت فیلم سیصد]

اثر حاضر با هدف آشنایی جوانان با دوره‏ای از تاریخ ایران که به جنگ‏های طولانی و روابط خارجی ایرانیان و یونانیان اختصاص دارد، تدوین شده و در خلال آن در بخش کوچکی، گوشه‏ هایی از فیلم ۳۰۰ نیز نقد خواهد شد. هرچند که آشنایی با اصل حادثه، ناگزیر خواننده کتاب را به منتقد فیلم سیصد بدل خواهد کرد. در بررسی تاریخی این دوره، بیش از آنکه ارائة روایتی منسجم از حوادث نیمة نخست پادشاهی هخامنشی مدّنظر باشد، تلاش شده تا گزارشی از کمّ و کیف مواجهة غرب و شرق در آن عصر عرضه شود تا خواننده دریابد که سهم هر یک از این دو از لکه ‏های سیاه تاریخ به چه میزان است و نیز جوان ایرانی در برابر ستیز رسانه ‏ها پاسخی برای اندیشه و احساسِ برانگیخته‏ اش داشته باشد؛ احساسی که گاه غفلت از پاسخ‏گویی به آن موجب سرخوردگی ایرانی در برابر زرق و برق دلفریب تمدن رو به پیشرفت دنیای غرب شده و به ‏جای تقویت فرهنگ و تمدن ایرانی، رنگ‏باختن آن در جهانِ جهانی‏ شونده را به ‏دنبال داشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Shahin
۱۳۹۴/۰۷/۲۸

خیلی بد بود این کتاب!و خوب فیلم رو نقد نکرد!اصلا اشاره ای نشد که از نظر جنگ یک به یک،سرباز ایرانی قوی تر بود یا یونانی!من همیشه فقط دنبال فهمیدن این موضوع هستم و هیچ کس نتونسته جوابش رو بهم

- بیشتر
PRINCE OF PERSIA
۱۳۹۳/۰۸/۲۷

دلیل ساخت فیلم سیصد چی بوده ؟ این غربی ها تنشون میخواره

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۱۰-۱۸-۴
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۱۰-۱۸-۴