دانلود و خرید کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج البلاغه محمد مهدی باباپور گل‌افشانی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج البلاغه اثر محمد مهدی باباپور گل‌افشانی

کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج البلاغه

معرفی کتاب حاکمیت و حکمرانی در نهج البلاغه

«حاکمیت و حکمرانی در نهج البلاغه» به قلم محمدمهدی بابا پور گل‌افشانی(-۱۳۴۳) را مرکز بین المللی ترجمه ونشر المصطفی، برای دوره کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی منتشر کرده‌است. نهج‌البلاغه، گزیده‌ای از خطبه‌ها، نامه‌ها، حکمت‌ها و کلمات قصار امیرالمؤمنین علی (ع) و دائرة المعارفی اسلامی است که به‌وسیله ادیب و دانشمند برجسته شیعه سید رضی (م ۴۰۶ ق) گردآوری شده است. محتوای ژرف و عمیق در قالب الفاظ و عبارت‌های فصیح و بلیغ همراه با جامعیت مطالب، از این کتاب ارزشمند اثری جاودانه ساخته است، تا آن جا که هر پژوهشگر ژرف‌نگری آن را بالاتر از کلام مخلوق و پایین‌تر از کلام خالق می‌داند و لقب «اخ القران» را زیبنده آن می‌داند. بی‌تردید نهج‌البلاغه بعد از قرآن کریم، یکی از گران قدرترین و ارزشمندترین میراث مکتوب اسلام است. این کتاب مجموعه‌ای به ابعاد وجودی یک انسان کامل است. امام خمینی (ره) درباره عظمت و جامعیت نهج‌البلاغه می‌نویسد: کتاب نهج‌البلاغه که نازل روح اوست، برای تعلیم و تربیت ما خفتگان در بستر منیت و در حجاب خود خواهی، خود معجونی است برای شفا و مرهمی است برای دردهای فردی و اجتماعی و مجموعه‌ای است دارای ابعادی به اندازه یک انسان و یک جامعه انسانی از زمان صدور آن تا هر چه تاریخ به پیش می‌رود. از اهداف آموزشی این کتاب، آشنایی دانش‌پژوهان با اندیشه‌های ناب و ژرف امام علی (ع) در خصوص سیاست دینی، مبانی، اصول و ارزش‌های حکومت دینی است.
مجموعه کتابای فصل آزمون - ریاضیات تجربی جامع
رسول محسنی‌منش
پرسش ها و پاسخ های دانشجویی (جلد دهم)
سیدمجتبی حسینی
زندگی با تاریخ
عبدالحسین فخاری
رسانه‌های اجتماعی و چالش‌های اخلاقی در قرن ۲۱
نرگس سادات مشرف
فرشتگان در آثار شاعران ایران و نقاشان جهان
پدرام حکیم زاده
مجازات کیفری و جزایی اطفال بزهکار در عرصه بین‌الملل
علی رزمان
بهار امامت ۱
غلامرضا سازگار
مدل سازی سیستم های پویای اقتصادی
ماتیاس روت
اصول پایه ای BPM برای مبتدیان
کارن گاریمیلا
به رنگ پروانه
نوشین زمانی
بزرگترین راز زندگی
مارک آلن
آن ماری الهه زیبایی
یاسمینا رضا
درمان شناختی رفتاری برای اختلال عاطفی فصلی (راهنمای درمانگر)
کلی روهان
آینه
سیروس همتی
اردک‌های خود را به مدرسه‌ی عقاب‌ها نفرستید!
سعید آنالویی
دیوان پیرجمال اردستانی
ج‍م‍ال‌ال‍دی‍ن‌ م‍ح‍م‍د ج‍م‍ال‍ی‌ اردس‍ت‍ان‍ی‌
عملکرد مواد و غشاهای نانو ساختار در تصفیه آب
نرجس کرامتی
کتاب طلایی زبان تخصصی کامپیوتر
آیدا پورنسب
ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه
سهیل خزایی‌پول
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴)
نابردباری و کم تحملی رشته کار را از کف انسان بیرون می‌برد و انسان نمی‌تواند مخالفان را تحمل نماید و حقوق مردم را ادا و انصاف را بر پا دارد. امیر مؤمنان علی (ع)
کاربر ۱۹۴۳۱۰۱
امام خمینی (ره) در مقابله با این تفکر می‌فرماید: «اگر کسی دین را از سیاست جدا بداند، خدا، رسول و ائمه معصومین (ع) را تکذیب کرده است».
Hakime Zare
روزی رئیس زندان قلعه فلک الأفلاک از آیة‌الله کاشانی که در آن جا زندانی بود، پرسید: چرا شما در سیاست دخالت می‌کنید، این کار در شأن شما نیست. آیة‌الله کاشانی به او گفت: اگر من در سیاست دخالت نکنم [پس] کی دخالت بکند؟ فرمود: «مرا نزد رئیس سازمان امنیت بردند. او در ضمن صحبت‌هایش به من گفت: آقا! سیاست، دروغ‌گویی است، خدعه است؛ فریب است، پدرسوختگی است، این کار را بگذارید برای ما. من به او گفتم: این سیاست شماست. البته این سیاست هیچ ربطی به سیاست اسلامی ندارد؛ این سیاست شیطانی است؛ اما سیاست به معنای این‌که جامعه را ببرد و هدایت کند و [برساند] به آن جایی که صلاح جامعه و صلاح افراد هست، این در روایات ما برای نبی‌اکرم (ص) با لفظ سیاست ثابت شده است. در آن روایت هم هست که پیامبر (ص) مبعوث شد تا که سیاست امت را متکفل باشد.
Hakime Zare
مبین اسلام است که در قرآن بدان امر شده و از تفرقه نهی شده است. همه مسلمانان و به‌ویژه حکومت‌های اسلامی وظیفه دارند تا برای ایجاد وحدت در جامعه و پرهیز از تفرقه و پراکندگی تلاش کنند. م
EViN

حجم

۲۸۲٫۲ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۲۹۶ صفحه

حجم

۲۸۲٫۲ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۲۹۶ صفحه

قیمت:
۱۰۰,۰۰۰
تومان