با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مقدمه‌ای بر بازنمایی رسانه‌ای غرب از شرق

دانلود و خرید کتاب مقدمه‌ای بر بازنمایی رسانه‌ای غرب از شرق

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه‌ای بر بازنمایی رسانه‌ای غرب از شرق  نوشته  محسن گودرزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مقدمه‌ای بر بازنمایی رسانه‌ای غرب از شرق

«مقدمه‌ای بر بازنمایی رسانه‌ای غرب از شرق» نوشته محسن گودرزی (-۱۳۶۳) است. رسانه‌ها در دنیای امروز به مقام رهبری شبکه‌های جهانی ارتقا یافته‌اند و اندیشه‌ها و تفکرات ما را شکل می‌دهند. ون دایک۱ در مقاله قدرت و اخبار در رسانه‌ها معتقد است قدرت رسانه‌ها کنایه‌ای و مجاب کننده است، به این معنا که آن‌ها بیشتر قدرت کنترل ذهن بیننده و خواننده و نه مستقیماً رفتارهای وی را بر عهده دارند. رسانه‌ها نه تنها خنثی نیستند بلکه وظیفه‌ای ایدئولوژیک و سیاسی را بر عهده دارند. این کتاب در دو بخش شامل «شرق از منظر غرب؛ ساختارها و سنت‌ها» و «مطالعه موردی؛ بازنمائی ایدئولوژی انقلاب اسلامی در رسانه‌های غرب» تدوین شده است. در بخش اول اندیشه‌های نهادینه‌شده رسانه‌های غرب در مواجه با شرق بررسی می‌شود. در این بخش سعی می‌شود تا دیدی کلی از گفتمان‌ها و ایده‌های تاریخی مطرح در غرب به منظور بازنمایی رسانه‌ای از شرق ارائه شود؛ گفتمان‌ها و اندیشه‌هایی که بر نظام رسانه‌ای غرب حاکم است. بررسی گفتمان‌های «غرب و دیگران»، «شرق‌شناسی» و «اسلام و تجدد» در این راستا قرار دارد. همچنین در بخش اول تئوری «جنگ تمدن‌ها» ی هانتینگتون و نیز «اسلام رسانه‌ای» ادوارد سعید مطرح می‌شود. در بخش دوم این کتاب و در مطالعه‌ای موردی، چگونگی بازنمایی ایدئولوژی انقلاب اسلامی در رسانه‌های غربی با تمرکز بر رسانه‌های نخبگانی بررسی می‌شود. در این بخش ابتدا تعاریفی از برخی مفاهیم و نیز تئوری‌های مرتبط با بازنمایی و ایدئولوژی مطرح و سپس نتایج بدست آمده از تحلیل گفتمان بازنمایی ایدئولوژی انقلاب اسلامی در رسانه‌های غربی ارائه خواهد شد. در پایان این بخش نیز نتیجه‌گیری و جمع‌بندی با استفاده از ساختارها و سنت‌های معرفی شده در بخش اول انجام می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Na
۱۳۹۶/۰۷/۰۴

کتاب خوبی است. کلیتی از نظرات را پیرامون علت شکل گیری نوع نگاه غربی به شرق ارایه می دهد. تطبیق انقلاب اسلامی با نظریات هم خوب بود.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۶
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۱۹-۴-۰‬‬
تعداد صفحات۹۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۰۶
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۹۵۶۱۹-۴-۰‬‬