با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایران در دورۀ افشاریان و زندیان

دانلود و خرید کتاب تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایران در دورۀ افشاریان و زندیان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایران در دورۀ افشاریان و زندیان  نوشته  مهری ادریسی‌آریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایران در دورۀ افشاریان و زندیان

«تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ایران در دورۀ افشاریان و زندیان» نوشته مهری ادریسی آریمی، ویژه گروه تاریخ دانشگاه پیام نور است. سقوط صفویه در ۱۱۳۵ ه‍. به منزلۀ سقوط نظم سنتی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعۀ ایران و سرآغاز تحولات و تغییرات بسیاری بود. طی این تغییرات بخشهای مختلف اجتماع تحت تأثیر حوادث و وقایع تلخ و خونبار زمان خود تضعیف شد. و گاه تا حد نابودی پیش رفت. فقط بخش ایلیاتی جامعۀ ایران به واسطۀ زندگی متحرک و سرزندۀ خود تأثیر کمتری پذیرفت و به نوبۀ خویش، بر اساس سنتها و ارزشهای ایلی خود، از فروپاشی حکومتهای متمرکز سود جست و به فعالیت نظامی ـ سیاسی روی آورد. حکومت هشت سالۀ افغانها تنها با تلاش ایلات طرفدار صفویه درهم شکست و حکومت افشاریه که خود منشأ ایلیاتی داشت نهایتاً توسط ایلات مخالف سرنگون گردید. حکومت زندیه نیز همین ویژگیها را طی کرد و سرگذشتی مشابه داشت. برای بررسی دقیق وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران در دورۀ افشاریه و زندیه، وقایع و حوادث بر حسب وجود دو سلسله در دو بخش تقسیم‌بندی شد و سپس هر یک از دو سلسله، به ترتیب زمانی و با استفاده از نقاط عطف، تجزیه و تحلیل شد. کثرت وقایع دورۀ افشاریه سبب شد که این بخش گسترده‌تر از بخش دوم شود.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
پس از گذشت دو ماه مهلت مقرر، باردیگر نادر را به تدارک جنگی واداشت. پیش از این،‌ در «صلح بغداد»، شرط نهاده شد که ولایات گنجه، شیروان و ایروان، بر اساس فرمانی که از سوی سلطان عثمانی صادر خواهد شد، توس
فرهاد بابایی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۴/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۲۴۷-۲
تعداد صفحات۲۶۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۴/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۲۴۷-۲