با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیست چالش در سبک زندگی

دانلود و خرید کتاب بیست چالش در سبک زندگی

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیست چالش در سبک زندگی  نوشته  سیدمهدی جوادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بیست چالش در سبک زندگی

«چاله‌های زندگی» نوشته سید مهدی جوادی و سید صابر امامی به آسیب‌شناسی ۲۰ چالش در سبک زندگی می‌پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: سبک زندگی را می توان مفهومی، دانست که پژوهشگران حوزهٔ جامعه شناسی و مطالعات فرهنگی برای بیان پاره ای از واقعیت های فرهنگی جامعه آن را مطرح می کنند. در واقع سبک زندگی در رشتهٔ مطالعات اجتماعی به مجموعه رفتارها، مدل ها و الگوی کنش های هر فرد اطلاق می شود که معطوف به ابعاد هنجاری، رفتاری و معنایی زندگی اجتماعی او می باشد و دلالت بر ماهیت و محتوای روابط، تعاملات و کنش های اشخاص و آحاد مردم در هر جامعه دارد. از این رو سبک زندگی به عنوان یک عامل فردی و اجتماعی که سیر و سلوک فرد در جامعه در ذیل آن صورت می پذیرد، بسیار پر اهمیت است لذا شاهد آن هستیم که مقام معظم رهبری نیز به طرح بعضی از موضوعات محوری در مورد سبک زندگی پرداختند و با هدف برشمردن «پیشرفت» و تعریف آن به «تمدن‌سازی نوین اسلامی» به ضرورت بازنگری، تدوین و تغییر و تحول در «سبک و فرهنگ زندگی» تأکید نمودند. پژوهش حاضر در صدد است تا به بررسی مسائل مطرح شده در چارچوب سبک و فرهنگ زندگی بپردازد در این طرح سعی گردیده تا هر یک از سئوالاتی که توسط مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی مطرح گردید، در قالب یک فصل از دیدگاه مفهومی و تاریخی بررسی گردد و سپس نگاه کار شناسان، خلاء های قانونی، سازمان های دخیل و راهکار های رفع برخی از معضلات، در خصو ص این مسائل مورد ارزیابی قرار گیرد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
امیر مؤمنان علی (ع) در این مورد به فرزندش امام حسن (ع) سفارش می نماید: «یَا بُنَیَّ، لِلْمُؤْمِنِ ثَلَاثُ سَاعَاتٍ: سَاعَةٌ یُنَاجِی فِیهَا رَبَّهُ، وَ سَاعَةٌ یُحَاسِبُ فِیهَا نَفْسَهُ، وَ سَاعَةٌ یَخْلُو فِیهَا بَیْنَ نَفْسِهِ وَ لَذَّتِهَا فِیمَا یَحِلُّ وَ یَجْمُلُ، وَ لَیْسَ لِلْمُؤْمِنِ بُدٌّ مِنْ أَنْ یَکُونَ شَاخِصاً فِی ثَلَاثٍ: مَرَمَّةٍ لِمَعَاشٍ، أَوْ خُطْوَةٍ لِمَعَادٍ، أَوْ لَذَّةٍ فِی غَیْرِ مُحَرَّمٍ» فرزندم! مؤمن در فعالیت‌های خود باید سه زمان را قرار دهد؛ زمانی که در آن با خدا مناجات کند،‌ زمانی که در آن به حساب‌کشی از نفس پردازد و زمانی که آن را برای لذت‌های حلال و آراستگی خود خالی سازد. و مؤمن را گریزی نیست که در سه کار حضور داشته باشد؛ اصلاح امور معاش، گام برداشتن برای آخرت یا لذت‌های حلال
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۶
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۶