دانلود و خرید کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال سارا شهیدزاده
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال

کتاب الکترونیکی بخل و شح؛ شاکله اختلال نوشتۀ سارا شهیدزاده و مریم پسیان و فاطمه فیاض و فاطمه السادات شریعتمداری و فاطمه دژاکام است و انتشارات مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌السلام دانشگاه تهران آن را منتشر کرده است. کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال، در صدد است شح و یخل را با استفاده از تدبر در سوره‌های مسبحات در عرصه‌های مختلف زندگی نشان دهد.

درباره کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال

خداوند در قرآن انسان را از دو صفت ناشایست بخل و شح برحذر داشته است. در ابتدا تصور این است که این دو صفت ناشایسته مانند سایر صفات است. ولی با بررسی های بیشتر در می‌یابیم که این دو صفت منشأ همه صفات منفی و ناشایست و ریشه همه اختلالات در زندگی توحیدی و موحدانه است.

با بررسی‌های صورت گرفته در کتاب بخل و شحّ؛ شاکله اختلال، نمایان می‌شود که یکی از مهمترین اختلال‌هایی که در سطح نیازهای انسان‌ها و نیز در رابطه با رویارویی انسان با دارایی‌ها و امکاناتش رخ می‌دهد، شحّ و بخل است. با توجه به اینکه در عرف عرب این دو کلمه گاهی معادل هم به کار می‌رود می‌توان رابطه ریشه‌داری بین آنها قائل شد که البته آیات قرآن از این رابطه پرده برداشته و به واسطه تبیین موقعیت این دو اختلال در نظام انسانی درب‌های هدایت را به صورت ویژه به روی او می‌گشایند.

قرآن و ثقل دیگر آن اهل بیت علیهم السلام به شدت انسان‌ها را از بروز این دو اختلال نگران کرده‌اند و تأثیر این دو را در باور و عمل گوشزد کرده‌اند. همچنین این دو منبع هدایت افراد را به اصلاح باورها و اعمالی که آنها را از بروز چنین اختلالی مصونیت بخشیده یا نجات داده دلالت کرده‌اند. توجه به هر یک از باورها و اعمال اصلاح‌کننده می‌تواند زندگی او را همراه با سلامت و عافیت کند. نمود این موضوع در سوره‌های مدنی بیشتر هویدا می‌شود.

خواندن کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای کسانی که به مباحث دینی و اخلاقی علاقه دارند مناسب است.

بخشی از کتاب بخل و شح؛ شاکله اختلال

«زندگی انسان مملو از نیازهای محتلفی است که با آنها روبرو شده و همگی آنها نیز محلی برای سنجش ایمان و تقوای اوست. اگر وی در این سیر و نیز برخورد با پدیده‌ها، رخدادها، قوانین و حقایق زندگی در مسیر اراده اجرای اوامر و نواهی خداوند نباشد، قطعا به کرفتاری و اختلال در زندگی دچار می‌گردد. تأثیرات این گرفتاری، علاوه بربه هم ریختگی حال و روحیات فرد، می‌تواند باعث پریشانی و ناامنی دیگران شده و به تدریج جامعه را با بحران‌هایی مواجه سازد که در قرآن از آن به «فتنه» یاد می‌شود...»


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۰ صفحه

حجم

۳٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۰ صفحه

قیمت:
۲۴,۰۰۰
تومان