با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جمع‌سپاری؛ منبع جمعیت

دانلود و خرید کتاب جمع‌سپاری؛ منبع جمعیت

آینده‌ی ترکیب جمعیت؛ مفاهیم و نظریه‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جمع‌سپاری؛ منبع جمعیت  نوشته  دارن سی برایام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جمع‌سپاری؛ منبع جمعیت

«جمع سپاری» نوشته‌ی دارن سی برایام(-۱۳۵۱) است. این کتاب برگرفته از کتاب Crowdsourcing One Step Beyond نوشته‌ی جین فابریس لبراتی و کاچیالوبر لبراتی است.

کسب و کارها، سازمان‌های غیرانتفاعی، و آژانس‌ها‌ی دولتی مرتباً انرژی‌های خلاقانه‌ی جمعیت آنلاین را در عملیات روزانه گنجانده‌اند، و بسیاری از سازمان‌ها‌ کاملاً بر پایه‌ی این قبیل اقدامات بنیان نهاده شده‌اند. این ترکیب تعمدانه‌یفرایند خلاقانه‌ی باز و از پایین به بالا با اهداف سازمانیِ بالا به پایین «جمع‌سپاری» نام دارد.

جمعیت‌ها‌ی آنلاین، منابع زایایی از نوآوری و نبوغ می‌باشند، و در سال‌ها‌ی اخیر تحقیقات علمی در خصوص چیستی و چگونگی عملکرد جمع‌سپاری افزایش یافته‌است. علی‌رغم وجود چنین رشدی در تحقیقات تجربی درباره‌ی جمع‌سپاری، خبرنگاران و صاحب‌نظران همچنان درباره‌ی این پدیده‌ می‌نویسند بی‌آن که این یافته‌های مهم را در نوشته‌های خود بگنجانند. این مسئله تا حدّی به تعاریف و تفاسیر متفاوت از جمع‌سپاری برمی‌گردد، و بخشی دیگر نیز به خاطر ماهیت میان‌رشته‌ای تحقیقات جمع‌سپاری می‌باشد. بهره‌برداری از آن‌چه که محققان تجربی درباره‌ی جمع‌سپاری فهمیده‌اند، آسان نیست.

هدف کتاب حاضر به هم متصل ساختن این‌ مطالعات گسترده با یکدیگر بوده و یک بازبینی منسجمی از جمع‌سپاری که در پژوهش‌ها به آن پرداخته شده‌است، ارائه می‌دهد. امیدوارم که ایجاد یک بنیان مفهومی مستحکم برای جمع‌سپاری، توجه تحقیقات و نرم‌افزارهای جمع‌سپاری را بر حل برخی از مهم‌ترین مشکلات در جهان، تسریع نوآوری برای کسب و کارها، و تقویت مشارکت مردمی متمرکز سازد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۹۶-۶‬‭‬‬‬
تعداد صفحات۱۳۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۹۶-۶‬‭‬‬‬