با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بدن انسان

دانلود و خرید کتاب بدن انسان

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بدن انسان  نوشته  بلیندا  گالاگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بدن انسان

«بدن انسان» به گردآوری بلیندا گالاگر، از مجموعه کتاب‌های دایرة‌المعارف پرسش‌ها و پاسخ‌ها است. این کتاب اجزای بدن انسان و ساختار آن را برای نوجوانان معرفی می‌کند.

ما غذا می‌خوریم، خودمان را تمیز می‌کنیم و گرم نگه می‌داریم و از خودمان مراقبت می‌کنیم تا صدمه نبینیم ولی از طرف دیگر به درستی نمی‌دانیم بدنمان چطور کار می‌کند در حالیکه به ظاهرمان اهمیت زیادی می‌دهیم. ولی در درون بدن ما ماشین معجزه گر زنده‌ای هست که رشد می‌‌کند، خودش را بهبود می‌دهد و تولید مثل می‌کند و در همان حال پیچیده‌ترین کامپیوتر جهان، یعنی مغز را در خود دارد.

بدن ما هم، همچون سایر حیوانات از میلیاردها سلول ریز تشکیل شده است که هر یک به عنوان موجود مستقلی رفتار می‌کنند که هر کدام وظیفه‌ی از پیش تعیین شده‌ای دارند. مجموعه‌ای از سلول‌های مشابه یک بافت را تشکیل می‌دهند و و بافت‌های مختلف در کنار هم اعضای بدن مثل چشم یا غدد را می‌سازند که هر یک عمل کرد خاص خود را دارند. پیچیدگی بدن به همین جا ختم نمی‌شود. اعضای بدن بخش‌های مختلفی از سیستمی‌ را راه می‌اندازند که بدن را به کار می‌اندازد. برای مثال سیستم گردش خون، شامل قلب، شش‌ها، خون و محفظه‌های خونی است در حالیکه سیستم دفاعی بدن شامل کلیه‌ها و مثانه، به همراه انواع مختلفی از لوله‌ها است.

همه‌ی این مجموعه پیچیده و بزرگ توسط مغز و سیستم عصبی کنترل می‌شود که همه قسمت‌ها را در بر دارد و عمل کردشان را کنترل می‌کند. زیر مجموعه‌ها به قسمتهای بدن این امکان را می‌دهند که برنامه شان را اجرا کنند و از پیام‌رسان‌های شیمیایی برای به راه انداختن و باز ایستادن از یک فعالیت خاص بهره می‌گیرند که شبیه به خاموش و روشن کردن یک ماشین در یک کارخانه‌ای است که می‌بایست کارش را به خوبی به انجام برساند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
mohadeseh
۱۳۹۹/۰۲/۰۶

کتابی عالی برای نو جوان هایی است که میخوان اطلاعات بیشتری داشته باشن خود منم که ۱۲ سالمه جالب بود... خدایا عاشقم یه عالمه به خاطر این همه شگفتی هایت..⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

Delara MMS
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

من کلاس سوم هستم و این کتاب را خواندم 📖📚خیلی جالب و شگفت انگیز بود🤩

کاربر ۱۰۵۰۹۴۳
۱۳۹۸/۰۳/۱۵

عالی خخخیلی خوبه حتما بخونین من کلاس پنجم دارم میرم شیشم خیلی به من کمک کرده ♥♥💋💋

مهشید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳

ازنظر من برای یک دانش آموز نوجوان اطلاعات عمومی خیلی خوبی در رابطه با بدن انسان رو داره من خیلی دوستش دارم واقعا کتاب خیلی خوبیه

پویا
۱۴۰۰/۰۳/۱۵

خیلی عالی بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۵۰-۶
تعداد صفحات۱۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۲۵-۵۰-۶