با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ارتباط بی‌واسطه با پرتره‌ها اثر کریم متقی

دانلود و خرید کتاب ارتباط بی‌واسطه با پرتره‌ها

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارتباط بی‌واسطه با پرتره‌ها  نوشته  کریم متقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ارتباط بی‌واسطه با پرتره‌ها

«ارتباط بی‌واسطه با پرتره‌ها» نوشته آنری کارتیه برسون(۲۰۰۴-۱۹۰۸) «پدر فتوژورنالیسمِ نوین» است.

در بخشی از پیشگفتار کتاب می‌خوانیم:

عکاسی چهره، فقط «بازنمایی صرفِ» چهره نیست، بلکه پروسه‌ایست که ذهنِ عکاس را تسخیر می‌کند. پس از عکاسی، پروسه‌ای دیگری وجود دارد به‌نامِ «ورقه‌ی تماسی (چاپ کنتاکت)» که حاوی عکس‌های زیادی، در اندازه و قطعِ فیلم و نگاتیوِ به کار رفته، است. عکاس از میان آنها دست به «انتخاب» دیگری زده و موجی از امواج مختلف را برمی‌گزیند. این انتخاب، در پرتره‌های استودیویی، با تمهیدات و چیدمان‌های از پیش تعیین شده همراه است. اما در پرتره‌های محیطی و تحت شرایط نورِ موجود، شاید ـ و حتماً ـ عکس‌های زیادی حذف شوند تا مطلوب‌ترین انتخاب صورت بگیرد. مطلوب‌ترین انتخاب، از فرمول و قالبِ مشخصی تبعیت نمی‌کند، بلکه این دانش و حس عکاس ـ و مخاطب ـ است که در پروسه‌ی قیاس، شبیه‌ترین و همانندترین را انتخاب و تایید می‌کند.

در هرصورت، پرتره‌ها یک یا چند ویژگی از خصوصیاتِ منحصر به‌فردِ موضوع اصلی را به نمایش می‌گذارند. آنری کارتیه ـ برسون، هر چند به عنوان عکاس پرتره‌نگار شهرت ندارد، اما تقریباً به تمام ژانرهای عکاسی ـ و طراحی ـ دست یازیده است. کتاب حاضر نگاهی‌ست به روند طراحی و عکس‌های پرتره‌ی کارتیه ـ برسون که از چشمِ ریزبین و دقیقِ مورخِ مشهورِ هنر، ارنست هانس جوزف گامبریچ، دور نمانده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۴
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۵۴۵۹-۱۹-۷‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۴
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۵۴۵۹-۱۹-۷‬