با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گیلان

دانلود و خرید کتاب گیلان

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گیلان  نوشته  حسن زنده‌دل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گیلان

«گیلان» از مجموعه کتاب‌های «راهنمای گردشگری ایران» به قلم و پژوهش حسن زنده‌دل( -۱۳۳۱)، محرم نوروزی( -۱۳۳۹)، زهره سلیمی( -۱۳۴۷) و افسانه بصیری(-۱۳۵۷)منتشر شده است.

در این کتاب، استان گیلان و شهرستان‌های آن معرفی شده‌اند. آثار طبیعی این استان شامل سواحل و دریاچه‌ها، تالاب‌ها ومرداب‌ها، ارتفاعات و قله‌ها، جنگل‌ها و دشت‌ها، تفرجگاه‌ها، جزایر و شبه جزیره‌ها، رودها و چشمه‌های معدنی وآبگرم‌ها، مناطق حفاظت شده حیات وحش، آبشارها و غارهای طبیعی به همراه توضیحات مناسب و تصاویر زیبا توضیح داده شده‌اند.

بناهای تاریخی استان گیلان مانند کاخ‌ها، قلعه‌ها، پل‌ها، آتشکده‌ها، برج‌ها و مناره‌ها، خانه‌های قدیمی، مدرسه‌ها، بازارهای قدیمی و غارهای تاریخی دسته‌بندی وتشریح شده‌اند.

آثار مذهبی و زیارتی نیز مانند مساجد، بقعه‌ها و امامزاده‌ها، کلیساها و معابد و آتشگاه‌ها همانند بخش تاریخی توضیح داده شده‌اند.

همچنین در این مجموعه، نقشه راه‌ها و جاذبه‌های توریستی استان و نقشه شهر مرکزی و برخی از شهرهای گیلان آورده شده است که برای گردشگران و مردم استان بسیار سودمند است.

در بخش فرهنگ و هنر عشایر و روستاهای شگفت‌انگیز، صنایع دستی، موسیقی محلی، انواع غذاها و آرامگاه‌های مشاهیر و حتی به برخی بازی‌ها و ادبیات عامیانه استان گیلان نیز پرداخته شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
أبوٰمُخلــــِـــٰـــصْ
۱۳۹۸/۱۰/۱۱

نأنم کؤیأ ایسأ کؤیأ جوخوفته نهأ کؤیأ خو نقأشی بقچه قأیمأ کوده پأییز کی هنوز جه دأرأنˇولگأن رنگی نوچوکه … نمی‌دانم کجاست کجا کمین کرده کجا بقچه نقاشی خود را قایم کرده که هنوز از برگ‌های درختان رنگی نمی‌چکد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۶۳۵-۲۱۰‬‬
تعداد صفحات۲۰۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۶۳۵-۲۱۰‬‬