با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شکوه کلام در نهج‌البلاغه

دانلود و خرید کتاب شکوه کلام در نهج‌البلاغه

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شکوه کلام در نهج‌البلاغه  نوشته  حسن امیرانصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شکوه کلام در نهج‌البلاغه

«شکوه کلام در نهج‌البلاغه» به قلم و پژوهش حسن امیرانصاری(-۱۳۴۸) است و نگرشی دارد بر نهج‌البلاغه از دیدگاه دانشمندان مسلمان و مسیحی.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:

بسیارند اشخاصی که بارها نام نهج‌البلاغه را شنیده‌اند؛ ولی از ارزش و منزلتش بی‌خبرند. برخی بی‌خبران پنداشته‌اند که این کتاب، همه سخنان حضرت علی (ع) است که خود، آنها را نوشته است؛ درحالی نهج‌البلاغه بخشی از سخنان گهربار امیرمؤمنان است که «سید‌رضی» آن را چهارصد سال پس از شهادت آن حضرت، با استفاده از منابع معتبر روایی و حدیثی، جمع‌آورد و نام نهج‌البلاغه (راه آشکار بلاغت) را بر آن گذارد.

سید‌رضی دراین‌باره می‌نویسد:

پس از تمام شدن کتاب، چنین دیدم که نامش را نهج‌البلاغه بگذارم؛ زیرا این کتاب درهای بلاغت و سخنوری را به روی بیننده خود می‌گشاید و خواسته‌هایش را به او نزدیک می‌سازد. هم دانشمند و دانشجو را بدان نیاز است، هم مطلوب سخنور و پارسا در آن هست.

او نامی را برای ایخن کتاب جاودانه برگزید که از دیدگاه بسیاری از اهل ذوق و ادب، مناسب‌ترین نام است.

شیخ محمد عبده از علمای اهل سنت نوشته است:

این کتاب جلیل، مجموعه‌ای است از سخنان سید و مولای ما امیرمؤمنان علی‌بن ابی‌طالب ـ کرّم الله وجهه ـ که سید شریف رضی (ره) از سخنان متفرق آن حضرت، برگزید و گردآورد و نام آن را نهج‌البلاغه نهاد و من مناسب‌تر و شایسته‌تر از این اسم که دلالت بر معنای آن بکند، سراغ ندارم و بیشتر از آن‌چه این اسم بر آن دلالت دارد، نمی‌توانم آن را توصیف نمایم.

سید جعفر شهیدی نوشته است:

در میان هزاران نام که مصنفان و مؤلفان یا مترجمان حوزه مسلمانی بر کتاب‌های خود نهاده‌اند، هیچ نامی چون نهج‌البلاغه با محتوای کتاب منطبق نیست و می‌توان گفت این نام، از عالم غیب بر دل روشن شریف رضی افاضه گردیده است که «الاسماءُ تُنْزَلُ مِن السَّماء»، راه سخن رساگفتن را در این مجموعه باید یافت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
غریبه
۱۳۹۵/۱۱/۱۶

شنیده ام مهاجم به خانه های مسلمانان، و کسانی که در پناه اسلامند در آمده،، گردنبند و دستبند، و گوشواره و خلخال از گردن و دست و پای زنان به در می کرده است، ، حالی که آن ستمدیدگان برابر آن

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۲۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۲۳۴-۳
تعداد صفحات۳۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۲۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۲۳۴-۳