دانلود و خرید کتاب جامعیت انسان کامل محمدمهدی منادی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب جامعیت انسان کامل اثر محمدمهدی منادی

کتاب جامعیت انسان کامل

معرفی کتاب جامعیت انسان کامل

کتاب جامعیت انسان کامل نوشتهٔ محمدمهدی منادی است. انتشارات دانش بنیان مهر این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر به بررسی تناقض‌نمایی جامعیت انسان کامل میان ابعاد بشری و حقانی پرداخته است.

درباره کتاب جامعیت انسان کامل

از جمله مباحثی که بسیاری از اندیشمندان و ارباب علوم را بر آن داشته تا به واکاوی چیستی و حقیقت آن بپردازند، موضوع انسان کامل است. این موضوع در علم عرفان اسلامی، در جایگاه دومین موضوع اصلی این علم بعد از مسئلهٔ توحید و وحدت شخصیهٔ وجود قرار دارد. در کتاب جامعیت انسان کامل ابتدا در قالب فصلی مجزا، مبانی و پیش‌نیازهای تصویر این موضوع جهت پاسخ به این مسئله ارائه گردیده است و سپس در فصول دیگر، به تبیین و نحوهٔ جمع این ۲ جهت در انسان کامل و حل تعارض ظاهری و احتمالی آن پرداخته شده است. به امید آنکه این نوشتار، پاسخگوی بخشی از دغدغه‌های ذهنی برآمده از موضوع انسان کامل و فروعات آن باشد.

خواندن کتاب جامعیت انسان کامل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران مطالعه پیرامون موضوع انسان کامل پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب جامعیت انسان کامل

«انسان کامل مبحثی محوری در عرفان اسلامی بویژه در دو حوزه عرفان نظری و عملی است که مباحث هستی‌شناسانه و سلوکی مهمی را به خود اختصاص داده است. عارفانِ اسلامی در مکتب ابن‌عربی، ذیل مباحث انسان کامل بیان کرده‌اند که تنها انسان است که به لحاظ هستی‌شناسانه می‌تواند با حقیقت وحدانی‌اش، مراتب چهارگانه‌ای را که اهل معرفت به عنوان مراتب کلی تعینات و ظهورات از آن نام برده‌اند، در خود جمع کند؛ سؤالی که بلافاصله به ذهن می‌رسد این است که چگونه چنین حقیقتی که با حقیقت همه عوالم متحد گشته و هرآنچه که در عالم خلق و إله به صورت منفصل و متمایز دیده می‌شود، در این مظهر تام به صورت احدی جمع می‌باشد، با بدن عنصری، به جهت بشری‌اش رجوع کرده و در عین حال که صاحب اوج کمال است، برخی احوال و رفتارهایی که خصیصه یک بشر عادی است از او سر می‌زند.»

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات دانش بنیان مهر

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۹ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۳۰۵ صفحه

حجم

۱٫۹ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۱

تعداد صفحه‌ها

۳۰۵ صفحه

قیمت:
۴۰,۰۰۰
تومان