دانلود و خرید کتاب ارشاد الزراعه اثر قاسم بن یوسف ابونصری هروی | انتشارات دانشگاه تهران | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ارشاد الزراعه اثر قاسم بن یوسف ابونصری هروی

کتاب ارشاد الزراعه

معرفی کتاب ارشاد الزراعه

کتاب ارشاد الزراعه نوشتهٔ قاسم بن یوسف ابونصری هروی است و به اهتمام محمد مشیری تهیه و تدوین شده است. انتشارات دانشگاه تهران این کتاب را روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب ارشاد الزراعه

کتاب ارشاد الزراعه درمورد اصول و روش کشت و شناخت گیاهان و درختان و از متون کهنی است که در اوایل سلطنت پادشاهان صفوی نوشته شده است. این کتاب را می‌توان یکی از رساله‌های فارسی پیرامون علم زراعت نامید. 

مؤسسهٔ انتشارات دانشگاه تهران بر انتشار کتاب‌های آکادمیک تمرکز دارد. این مؤسسه از سال ۱۳۲۵ کار خود را به طور مستقل آغاز کرده است. دکتر پرویز ناتل خانلری آغازگر فعالیت این انتشارات بود. پس از دکتر خانلری، شادروان دکتر ذبیح‌الله صفا با یاری دکتر حسین مینوچهر مدیریت توسعهٔ انتشارات را بر عهده گرفتند.

انتشارات دانشگاه تهران زیر نظر مدیریت ادارهٔ کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران اداره می‌شوند. انتشارات دانشگاه تهران، نخستین‌بار با این آرمان پدید آمد که پاسخگوی نیاز دانشجویان باشد، اما به‌مرور نیازهایی فراتر از نیاز نخستین نمودار شدند. در مرحلهٔ اول اساتید نیازمند آن بودند تا با گسترش کمی و کیفی دانشگاه، از آخرین داده‌های علمی برخوردار شوند. پس از اینکه که دانشگاه تهران، مؤلفان بزرگ و سرشناس را جذب برنامه‌های آموزشی خود کرد، انتشارات دانشگاه تهران چاپ و انتشار آثار آنان را نیز در زمرهٔ وظایف خود قرار داد. این رویه تا آنجا ادامه داشت که بندی از اساسنامه به آن اختصاص یافت؛ با این مفهوم که انتشارات دانشگاه تهران خود را ملزم به چاپ متون و آثار فرهنگی ایران‌زمین کرده است. انتشارات دانشگاه تهران تاکنون بیش از ۵٬۰۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است و به طور میانگین در هر روز بیش از یک کتاب منتشر می‌کند.

خواندن کتاب ارشاد الزراعه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دانشجویان و علاقه‌مندان به علم کشاورزی پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات دانشگاه تهران

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱۲٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها

۳۳۹ صفحه

حجم

۱۲٫۶ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها

۳۳۹ صفحه

قیمت:
۸۵,۰۰۰
تومان