با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب نماز در نهج البلاغه اثر علیرضا رجالی تهرانی

کتاب نماز در نهج البلاغه

نویسنده:علیرضا رجالی تهرانیانتشارات:انتشارات خادم الرضا (ع)سال انتشار:۱۳۹۰تعداد صفحه‌ها:۱۱۵ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها۱۱۵ صفحه

دسته‌بندی
کلیات اسلام۲ مورد دیگر

معرفی کتاب نماز در نهج البلاغه

کتاب نماز در نهج البلاغه نوشتهٔ علیرضا رجالی تهرانی است و انتشارات خادم الرضا (ع) آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب نماز در نهج البلاغه

موضوع این کتاب، شرح نظریه‌های حضرت علی(ع) دربارهٔ نماز و فلسفهٔ آن است. در کتاب نماز در نهج البلاغه، به بررسی مقولهٔ نماز از دیدگاه حضرت علی (ع) و شرح نظریه‌های ایشان دربارهٔ نماز، فلسفه و اسرار آن در نهج‌البلاغه پرداخته شده است. از جمله عناوین مباحث مندرج در کتاب، می‌توان به این موارد اشاره کرد: نخستین نمازگزار؛ جلوه‌های نماز علی(ع)؛ نماز، فریضهٔ ثابت؛ قدرشناسان نماز؛ نماز برپایهٔ یقین و ولایت؛ گناه‌زدایی نماز؛ نماز و توبه؛ زن و نماز و روزه؛ اعتدال در نمازهای مستحبی؛ نماز بی‌روح و اصلاح بین مردم، برتر از نماز و روزه.

نماز، معجونی ساخته شده و دارويی تركيب يافته برای شفای تمامی دردهای روحی بشر است. نماز، يكی از دو اصل است كه چرخ سعادت بشری بر پايهٔ آن می‌چرخد. چرا كه اولين اصل، عبوديت و بندگی به درگاه خداست، كه اصلی‌ترين علامت و مظهر آن، نماز است و اصل ديگر آن، انفاق مال و كمک به مستمندان است كه اساس تمدن بشری و نظام اجتماعی بر پايهٔ انفاق و كمک به ديگران استوار است. كتاب نماز در نهج البلاغه به بررسی نماز از ديدگاه مولا علی عليه السلام نخستين نمازگزار بعد از پيامبر (ص) می‌پردازد؛ آن كسی كه نماز در زندگی پربركتش حرف اول را زد و در تمام لحظه‌های حياتش جريان داشت. او بود كه هنگام انجام نماز سر از پا نمی‌شناخت حتی در حساس‌ترين لحظات ميدان جنگ و كارزار، نماز خود را در اول وقت می‌خواند و حاضر نبود لحظه‌ای آن را به تأخير اندازد.

خواندن کتاب نماز در نهج البلاغه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به پیروان سیرهٔ حضرت علی (ع) پیشنهاد می‌کنیم.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است