با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مبانی آینده پژوهی

دانلود و خرید کتاب مبانی آینده پژوهی

علم انسانی برای نسل جدید؛ تاریخچه، اهداف و دانش

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مبانی آینده پژوهی  نوشته  وندل بل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مبانی آینده پژوهی

مبانی آینده پژوهی؛ علم انسانی برای نسل جدید؛ تاریخچه، اهداف و دانش کتابی نوشته وندل بل از مجموعه آینده‌پژوهی است که در انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به چاپ رسیده است.

مركز راهبری آينده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود.

درباره کتاب مبانی آینده‌پژوهی

این کتاب شامل تاریخچه اهداف و دانش علم انسانی برای عصر جدید می‌باشد. این کتاب توصیف و تحلیلی است از فعالیت‌های بسیاری از آینده پژوهان که همه مردم در گوشه و کنار جهان مخاطب این کتاب هستند. این کتاب تنها برای آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها و غربی‌ها نوشته نشده است بلکه مخاطبان آن تنها آینده‌پژوهان یا دیگر فرهیختگان، دانش پژوهان و دانشمندان همسو با روح حاکم بر جامعه آینده پژوهی در سراسر دنیا می‌باشد. روحی که می‌خواهد حوزه‌ای متمایز، چند فرهنگی، فراگیر و جهانی برای مطالعه و پژوهش دانش‌پژوهان، دانشجویان، دانشمندان، استادان دانشگاه و توده مردم در سراسر جهان قرار گیرد.

 خواندن کتاب مبانی آینده‌پژوهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به مسائل راهبردی و آینده‌پژوهی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹-۹۹-۲
تعداد صفحات۷۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹-۹۹-۲