با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری

دانلود و خرید کتاب هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری  نوشته  لورا آنا کوستانزو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری

هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری به همت لورا آنا کوستانزو و رابرت بردلی مک کی و ترجمه مرتضی شعبانی و محمدامین فقیه در مرکز آینده‌پژوهی انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به چاپ رسیده است.

مركز راهبری آينده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود.

 درباره هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری

کتاب بیست و نه مقاله دارد و حاصل کار بیش ازپنجاه نویسنده است. اثر حاضر را می‌توان آینده‌پژوهی پیشرفته نام گذاشت، با این معنی که از بعد نظری و کاربردی دربردارنده مطالبی است که بل در کتاب خود به آنها اشاره‌ای نداشته ولی در عین حال برای دانشجویان و پژوهشگران مقاطع تکمیلی آینده پژوهی، لازم و پایه‌ای محسوب می‌شود.

هندبوک پژوهش در راهبرد و آینده نگاری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مسائل راهبردی و آینده‌پژوهی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۰۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹۱۹-۰
تعداد صفحات۹۰۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹۱۹-۰