با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب پوشش تونل اثر محمد صافی

کتاب پوشش تونل

نویسنده:محمد صافینسیم قلی‌پورانتشارات:انتشارات دانشگاه شهید بهشتیسال انتشار:۱۳۹۹تعداد صفحه‌ها:۳۱۴ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها۳۱۴ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب پوشش تونل

کتاب پوشش تونل نوشته محمد صافی و نسیم قلی‌پور یکی از کتاب‌های تخصصی انتشارات دانشگاه شهیدبهشتی برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است.

دانشگاه شهید بهشتی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی ایران است که از سال ۱۳۳۸ به عنوان یکی از مراکز علمی معتبر فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه ۱۹ دانشکده، ۳ پردیس و ۱۶ پژوهشکده و مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی دارد.

انتشارات دانشگاه شهید بهشتی (دانشگاه ملی سابق) با نام اداره انتشارات در سال ۱۳۵۲ فعالیت خود را آغاز کرد، این مجموعه از سال ۱۳۵۳ مرکز فروش کتاب خود را هم در دانشگاه تاسیس کرد.

دکتر علی آموزش اولین مدیر این انشارات بود. این انتشارات سال ۱۳۵۴ با نام «دفتر انتشارات و تامین منابع درسی» فعالیت خود را به‌طور مستقل از اداره روابط عمومی دانشگاه گسترش داد.

فعالیت رسمی و سازمان یافته انتشارات و چاپخانه از سال ۱۳۵۹ با مدیریت دکتر رضا شعبانی شروع شد و بعد از چندین مرحله تغییر در سیستم، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی در حال حاضر در زمینه چاپ و نشر آثار دانشگاهی و پژوهشی و مجلات بسیار توانمند است و آثار ارزشمندی در اختیار دانشجویان، اساتید و پژوهشگران قرار می‌دهد.

کتاب‌های انتشارات دانشگاه شهید بهشتی زیر نظر اساتید و متخصصین هر رشته منتشر می‌شوند و بهترین و جامع‌ترین اطلاعات را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند تا هم دانشجویان این دانشگاه و هم دانشجویان دانشگاه‌های دیگر و علاقه‌مندان بتوانند به راحتی به کتاب‌های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

 درباره کتاب پوشش تونل

تونل‌ها یکی از اجزای مهم و اصلی انواع زیرساخت‌هایی مانند آب، فاضلاب، راه، راه‌آهن، مترو، تأسیسات برقی و مخابراتی و مکانیکی، نظامی، دسترسی افراد، پدافند غیرعامل، معادن و انبار مواد و پسماند و نظایر آن محسوب می‌شوند. با توجه به احداث این سازه‌ها در زیر زمین و تنوع شرایط زمین در نقاط مختلف و از طرفی وجود پدیده‌هایی نظیر آب زیرزمینی، طراحی و ساخت تونل با نامعینی‌ها و پیچیدگی‌های بسیار همراه است. از طرف دیگر، هزینه احداث این نوع سازه‌ها بسیار چشمگیر است و امکان تخریب و نوسازی آن‌ها در عمل وجود ندارد و ازاین‌رو، در طراحی و ساخت آن‌ها باید دقت شود. ساخت تونل شامل دو بخش اصلی حفاری و پوشش نگهدارنده است که هزینه‌های عمده تونل را تشکیل می‌دهند. پس از تکمیل تونل و شروع بهره‌برداری، پوشش تونل وظیفه اصلی حفظ ایمنی و پایداری سازه تونل را در طول عمر بهره‌برداری آن به عهده خواهد داشت و عملاً اصلی‌ترین مؤلفه تونل محسوب خواهد شد.

این کتاب تلاشی است در جهت حرکت به‌سمت طرحی ایمن، پایا و دوستدار محیط‌ زیست، بهینه‌سازی هزینه و کاهش نامعینی در قالب فلسفه مدیریت ریسک. در این کتاب سعی شده است ضمن استخراج و تدوین ضوابط و دانش فنی موجود برای طراحی پوشش سازه‌ای انواع تونل‌ها و ارائه آن‌ها در قالب فلسفة مدیریت ریسک، روش‌ها و فنّاوری‌های نوین و متنوع پوشش و فنّاوری‌های بومی‌سازی‌شده به همراه مزایا و معایب آن‌ها عرضه شود. همچنین تلاش شده است به مسائل مختلف در پوشش تونل با وزن متعادل پرداخته و روند برخورد با آن‌ها در فرایندی منسجم و پیوسته ارائه شود.

 خواندن کتاب پوشش تونل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دانشجویان و پژوهشگران رشته مهندسی عمران مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است