با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلام فرزانگان

دانلود و خرید کتاب کلام فرزانگان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلام فرزانگان  نوشته  محمدتقی باقری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کلام فرزانگان

«کلام فرزانگان» مجموعه‌ای از گفته‌ها و نوشته‌های اندیشمندان ایرانی به گزینش و گردآوری محمد تقی باقری(-۱۳۴۴)، پژوهشگر است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «انسان غالبا به این مساله فکر می‌کند که اگر در جوانی تجربه و دید امروز را داشتم، شاید موقعیت مناسب‌تری از وضعیت فعلی برایم فراهم می‌شد. عمر انسان محدود است، دوران جوانی زمان تجربه اندوزی و دوران میانسالی زمان بهره‌گیری از تجربیات است تا در ادامه مسیر زندگی به راه روشنتر و بهتری بروند و البته مدت زمان کوتاه از میانسالی تا خاتمه عمر محدودیت‌های زیادی را در جهت بهبود وضعیت و استفاده مناسب از موقعیت‌های موجود ایجاد می‌نماید. خداوند متعال در قرآن کریم به دفعات به ارائه داستان‌های پیامبران، اقوام و ملل گذشته پرداخته و تاکید بر پند گرفتن از این حکایات نموده است و این توان و اختیار را به انسان داده است که از اندوخته‌ها، تجربیات، پند و اندرزهای بزرگان، علما و قدما استفاده کند و میزان این بهره مندی بستگی کامل به میزان علاقمندی، درک، هوش، ذکاوت هر فرد دارد. غالبا اندیشمندان و فرزانگان جهان، تجربیات و دریافت‌های طول عمر خود را در غالب نکات و جملات قصار بیان می‌نمایند و در عین حال که این جملات کوتاه و دارای کلمات محدود و موجزی می‌باشند، قابلیت تفسیر و تحلیل و بحث و بررسی طولانی را دارند. در این دوران، با پیشرفت امکانات موجود از قبیل رسانه‌های جمعی، کتب، اینترنت، مقالات و ... ما می‌توانیم به تجربیات بزرگان، پیشینیان، دانشمندان و نخبگان و علما دسترسی داشته باشیم. این کتاب خلاصه‌ای از سخنان علما و بزرگان و فرزانگانی از ایران و جهان است که از منابع مختلف جمع‌آوری و بصورت موضوعی دسته‌بندی شده است و با عنایت به اینکه مطالب از کلام و گفتار کسانی انتخاب شده که از مناصب و موقعیت‌های متفاوت و متنوعی (دانشمند، حاکم، پیشوای دینی، نویسنده، شاعر، جنگاور و....) برخوردار بودند، لذا این کتاب مجموعه کاملی از مطالب و موضوعات را شامل می‌شود.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
همیشه باید مراقب سه چیز باشیم: وقتی تنها هستیم مراقب افکار خود، وقتی با خانواده هستیم مراقب اخلاق خود و زمانی که در جامعه هستیم مراقب زبان خود.
حکیمی
همه‌ گرفتاری‌های انسان از این است که نمی‌تواند تنها در اتاقی بنشیند، آرام گیرد و سکوت کند.
حکیمی
اگر دو عبارت «خسته ام» و «حالم خوب نیست» را از زندگی خود پاک کنید، نیمی از بیحالی و بیماری خود را درمان کرده اید.
حکیمی
وقتی زندگی صد دلیل برای گریه کردن به تو نشون می‌ده، تو هزار دلیل برای خندیدن به اون نشون بده
حکیمی
هرگز این چهار چیز را در زندگیت نشکن: اعتماد، قول، رابطه و قلب؛ زیرا اینها وقتی میشکنند صدا ندارند، اما درد بسیاری دارند.
حکیمی
خنده‌ای که با دیگران شریک می‌شوی، عشقی است که شنیده می‌شود.
حکیمی
با کمی عقل، اندکی گذشت و مقداری اخلاق خوب خوشبخت ترین فرد دنیا خواهید بود.
حکیمی
آدم تنها اگر در بهشت هم باشد به او خوش نمی‌گذرد. اما کسی که به کتاب یا تحقیق علاقمند است، هنگامی که به مطالعه یا اندیشه درباره محتوای آن کتاب مشغول است، جهنم تنهایی برای او بهترین بهشت‌ها است. تنهایی جهنم است، اما این جهنم با مطالعه
کاربر ۸۷۹۹۷۵
پشیمانی برای کارهایی که انجام داده ایم، با مرور زمان کم می‌شود؛ اما برای کارهایی که انجام نداده‌ایم همیشگی است. سیدنی هاریس
کاربر ۸۷۹۹۷۵
یک عمر اشتباه کردن، نه تنها افتخارآمیز است، که بسیار سودمندتر از یک عمر نشستن بیهوده است.جرج برنارد شاو
کاربر ۸۷۹۹۷۵

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۷۷۳۱-۹۷-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭‭۹۷۸-۹۶۴-۷۷۳۱-۹۷-۳