با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی

دانلود و خرید کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی  نوشته  حجر اردستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی

کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی،‌جلد دوم اثری است که به همت حجر اردستانی در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است. این مجموعه دربردارنده نگاه امام خمینی (ره) به جنگ تحمیلی است.

درباره مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی

مكاتب و انقلاب‌ها با رهبران آن‌ها شناخته می‌شوند و بدون نام پرآوازه آنان، ناشناخته می‌مانند: اسلام (حضرت محمد (ص))، مسیحیت (حضرت عیسی(ع)) یهود (حضرت موسی (ع))، ماركسیسم (ماركس)، انقلاب كمونیستی شوروی (لنین)، انقلاب چین (مائو)، انقلاب الجزایر (بنبلا)، فاشیسم (موسولینی)، نازیسم (هیتلر) و ... . اگر اسلام بدون پیامبر ناشناخته است، انقلاب اسلامی‌ نیز بی‌نام امام خمینی(ره)، نه در داخل و نه در جهان فروغی ندارد. انقلاب اسلامی‌ ایران در دوره تاریخی خود، از پیدایش تا پیروزی از استقرار نظام جدید تا پشت سر گذاشتن تجاوز عراق و دوران دفاع مقدس مرهون اندیشه، دیدگاه‌ها، تدابیر، تصمیمات و رهبری حضرت امام خمینی(ره) است. در طول دوران دفاع مقدس، امام خمینی توانست با تلفیق آموزه‌های وحیانی، الگو‌های تجربه شده تاریخ اسلام، كربلا و عاشورا، و نیز با توجه به تحقیر تاریخی ملت ایران در دوران تاریخ معاصر و سلطه قدرت‌های بزرگ بر جهان اسلام، گفتمان هویتی اسلام انقلابی را در عرصه‌های نبرد و در مقابل نظام سلطه جهانی به معرض نمایش بگذارد و با جوانان و آحاد مردم ایران از ارزش‌ها و تمامیت ارضی كشور دفاع نماید. این دفاع، كه با سختی‌ها و مرارت‌های ملی كم نظیر همراه بود، موجب شد كه ایران با اتكا بر توانایی‌های بومی‌ و تجربه بشری و نیز با رشادت و شهادت طلبی فرزندان خود، حیات جدیدی را آغاز نموده و تولد ایران جدید را نوید دهد.

به رغم تأثیر انقلاب اسلامی‌ در تاریخ جدید ایران، دفاع مقدس خاستگاه رفتار نوین ملی و بن‌مایه تبدیل حكومت به حاكمیت در پایان جنگ بود؛ زیرا پس از سقوط پهلوی دوم، و نفی سلطه خارجی و استبداد داخلی، امریكا به همراهی قدرت‌های بزرگ و متحدین منطقه‌ای درصدد حفظ سلطه خود بر حاكمیت ایران برآمد، اما پس از هشت سال دفاع مقدس كه امام خمینی و رزمندگان، طلایه داران آن بودند، حاكمیت تاریخی و از دست رفته ایران، بازگشت و تثبیت گردید و استقلال و آزادی به معنای واقعی در جمهوری اسلامی‌ تجلی یافت. مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی در تلاش برای بیان دیدگاه‌ها و رهنمود‌های رهبر كبیر انقلاب اسلامی‌ درباره موضوعات مختلف جنگ تحمیلی است.

خواندن مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه را به تمام علاقه‌مندان به درک بهتر دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ چیستی و چرایی جنگ تحمیلی

آن مذهبی که جنگ درش نیست، ناقص است اگر باشد. و من گمانم این است که حضرت عیسی- سلام‌اللَّه علیه- اگر به او مهلت می‌دادند، آن هم همین ترتیبی که حضرت موسی- سلام اللَّه علیه- عمل می‌کرد، همان‌طوری که حضرت

نوح- سلام االله علیه- عمل می‌کرد، آن هم با کفار آن طور عمل می‌کرد. این اشخاصی که گمان می‌کنند که حضرت عیسی اصلاً سر این کارها را نداشته است و فقط یک ناصح بوده، اینها به نبوت حضرت عیسی لطمه وارد می‌کنند. اگر این طور باشد، معلوم می‌شود که یک واعظی بوده، نه یک نبیای بوده است. واعظ غیر نبی است. نبی، همه چیز دارد؛ شمشیر دارد، نبی جنگ دارد، نبی صلح دارد؛ یعنی، جنگ اساسش نیست، برای اینکه اصلاح را در دنیا توسعه بدهد، برای اینکه مردم را نجات بدهد جنگ می‌کند. برای اینکه مردم را از شر خودشان نجات بدهد، حدود را، تعزیرات را وضع کرده است. برای اینکه هم تربیت بشود این آدم و هم راحت بشود امت.

***

بالاخره هر طایفه‌ای از علمای اعلام و دانشمندان معظم به بعدی از ابعاد الهی این کتاب مقدس دامن به کمر زده و قلم به دست گرفته و آرزوی عاشقان قرآن را برآورند و در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و جنگ و صلح قرآن وقت صرف فرمایند تا معلوم شود این کتاب سرچشمه همه چیز است؛ [...] تا بی‌خبران نگویند عرفان و فلسفه بافته‌ها و تخیلاتی بیش نیست و ریاضت و سیر و سلوک کار درویشان قلندر است، یا اسلام به سیاست و حکومت و اداره کشور چه کار دارد که این کار سلاطین و رؤسای جمهور و اهل دنیاست یا اسلام دین صلح و سازش است و حتی از جنگ و جدال با ستمکاران بری است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۲۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۵-۷۳-۴ ‬‬‬
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۲۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۵-۷۳-۴ ‬‬‬