با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روانشناسی سایبری

دانلود و خرید کتاب روانشناسی سایبری

تعامل انسان - کامپیوتر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روانشناسی سایبری  نوشته  کنت ال. نورمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی سایبری

کتاب روانشناسی سایبری اثری از کنت ال نورمن است که با ترجمه فاطمه وحدت‌نیا در نشر آسیم به چاپ رسیده است. این کتاب در زمینه تعامل انسان و کامپیوتر نوشته شده است.  

درباره کتاب روانشناسی سایبری

روانشناسی سایبری یا Cyberpsychology یکی از زمینه‌های علم روانشناسی است که به نحوه تعامل انسان و کامپیوتر می‌پردازد. به عبارت بهتر می‌توان بیان کرد که روانشناسی سایبر همه جنبه‌های رفتار و افکار انسانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. تاثیری که محیط و فضای مجازی، کامپیوترها و فناوری بر انسان‌ها می‌گذارند در یک شاخه علمی به نام روانشناسی سایبر بررسی می‌شود. چرا اهمیت دارد که در این زمینه بدانیم؟

می‌توان گفت که کامپیوترها تقریبا در همه فعالیت‌های انسانی نفوذ کرده‌اند. دنیای مدرن و انسان‌هایی که در دنیای مدرن زندگی می‌کنند، زندگی خود را بدون حضور کامپیوترها و اینترنت نمی‌توانند تصور کنند. رفتارهای انسانی، از اساسی‌ترین تعاملات حسی حرکتی تا پیچیده‌ترین فرایندهای شناختی و اجتماعی، همه و همه تحت تاثیر کامپیوترها هستند. 

کنت ال نورمن در کتاب روانشناسی سایبری، شرح مختصری از تاریخچه روانشناسی و کامپیوترها بیان می‌کند و در ادامه به مقایسه دستگاه عصبی انسان و مجموعه مدارهای یک کامپیوتر می‌پردازد. قرار نیست در این کتاب فقط به نحوه استفاده و تعامل بپردازیم بلکه در موضوع عمیق می‌شویم و درباره نحوه تفکر آدم‌هایی می‌خوانیم که از کامپیوتر استفاده می‌کنند. 

کتاب روانشناسی سایبری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب روانشناسی سایبری را به تمام علاقه‌مندان به تکنولوژی و همچنین دوست‌داران مطالعات روانشناسی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره کنت ال نورمن

كنت ال. نورمن روانشناس شناختی و متخصص خشونت رایانه‌ای اهل آمریکا است. او تحصیلاتش را در سال ۱۹۶۹ در دانشگاه South Methodist به پایان رساند و دکترای خود را در رشته روانشناسی تجربی از دانشگاه آیووا در سال ۱۹۷۳ گرفت. او مدتی را به عنوان دانشیار روانشناسی در دانشگاه مریلند، کالج پارک فعالیت می‌کرد و در ژانویه ۲۰۱۸ بازنشسته شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۱۸-۲
تعداد صفحات۵۸۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۱۸-۵۱۸-۲