با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی

دانلود و خرید کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی  نوشته  کوستاس کورکوبیتس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی

کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی اثر کوستاس کوکوبیتس و ریچارد وبر یکی از کتاب‌های مجموعه اقتصاد دیجیتال است که در سازمان فناوری اطلاعات ایران به چاپ رسیده است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

درباره کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی

این کتاب به موضوعات مربوط به قیمت گذاری در شبکه‌های مخابراتی مدرن می‌پردازد. پیشرفت‌های اخیر فناوری همراه با مقررات زدایی از بازار مخابرات و توسعه اینترنت، محیط جدید و بسیار رقابتی برای ارائه دهندگان مخابراتی ایجاد کرده است. هم فناوری و هم علم اقتصاد نقش مهمی در محیط جدید ایفا میکنند. همان‌طور که وقایع اخیر در بازار نشان می‌دهد، موفقیت یک فعالیت خدماتی مخابراتی صرفا با فناوری‌های جدید تضمین نمی‌شود. بخش مهمی از هر نوع طرح تجاری برای فروش خدمات مخابراتی، موضوعات مربوط به قیمت‌گذاری و رقابت است. این موضوعات از همان ابتدای کار می‌باید مورد توجه قرار بگیرد. به طور سنتی، مهندسین، خدمات مخابراتی را بدون توجه به اینکه چگونه باید قیمت گذاری شوند، ابداع کردند. این مسئله به این دلیل است که خدمات مخابراتی توسط شرکت‌های انحصاری بزرگ ارائه می‌شوند که درآمدهای آنها تضمین شده است. جنبه های مربوط به دسته بندی و قیمت گذاری خدمات انفرادی موضوعات ثانویه بوده اند. با این حال خدمات مخابراتی اکنون در بازارهای رقابتی فروخته می‌شوند و بخش مهمی از تعریف خدمت این است که چگونه بایستی قیمت گذاری شود. فناوری می‌تواند محدودیت‌های شدیدی بر چگونگی انجام این کار اعمال کند. 

خواندن کتاب قیمت گذاری شبکه های ارتباطاتی؛ اقتصاد، فناوری و مدل سازی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۹۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۲۸-۳
تعداد صفحات۶۹۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۲۸-۳