دانلود کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه اثر ابوالقاسم فردوسی با صدای ساقی گل‌پور | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه اثر ابوالقاسم فردوسی

دانلود و خرید کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

۴٫۷ از ۱۴ نظر
۴٫۷ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه  نوشته  ابوالقاسم فردوسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه داستان اساطیری از حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به دوران حکومت و زندگی جمشید پادشاه افسانه‌ای ایران می‌پردازد. 

این داستان افسانه‌ای با صدای گروهی از گویندگان منتشر شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

این کتاب درباره داستان زندگی و حکومت جمشید پادشاه افسانه‌ای ایران است. جمشید صدها سال در اوج قدرت بود  و در این دوران هرگز هوا نه گرم شدید شد و نه سرد شدید، همه مردم همواره جوان بودند و در این میان، آبادانی و شادی در سراسر زمین گسترده شده بود، اما جمشید دچار غرور شد، شیطان او را فریب داد و خود را خدا خواند. 

این کتاب داستان زندگی پادشاهی بزرگ است که سقوط می‌کند. 

کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید کودکانتان از کودکی با یکی از بزرگترین آثار ادبی ایران آشنا شوند، کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه را به آن‌ها هدیه دهید.

درباره‌ حکیم ابوالقاسم فردوسی

حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی بنا بر برخی روایات موجود در سال ۳۲۹ قمری برابر با ۳۱۹ خورشیدی، در طوس، خراسان زاده شد. او شاعر حماسی‌سرای ایرانی بود. فردوسی را به سبب شاهنامه‌ی بزرگش که گنجینه‌ی غنی برای ادبیات ایران است می‌شناسند. فردوسی در شاهنامه به حفظ زبان فارسی پرداخته است و در حقیقت زبان فارسی را تا امروز زنده نگه داشته است. همانطور که خودش می‌گوید:

پی افکندم از نظم کاخی بلند / که از باد و باران نیابد گزند.

او در شاهنامه که اثری حماسی و اسطوره‌ای است، به بیان آداب و رسوم، داستان‌های اسطوره‌ای و زندگی مردم پرداخته است. اثری بی‌نظیر که با گذشت قرن‌ها همچنان جلوه، طراوت و تازگی‌اش را از دست نداده است و بینشی عمیق به مخاطبانش می‌دهد. علاوه بر شاهنامه آثاری دیگر هم به فردوسی نسبت می‌دهند که البته ادعایی بی‌پایه و اساس است و این آثار از او نیست. حکیم فردوسی در اواخر قرن ۴ هجری خورشیدی از دنیا رفت. آرامگاه او در طوس همه‌ساله پذیرای بسیاری از عاشقان ایران، زبان، ادبیات و فرهنگ ایرانی است.

معرفی نویسنده
عکس ابوالقاسم فردوسی
ابوالقاسم فردوسی
ایرانی

در فرهنگ ایران‌زمین شخصیت‌های اثرگذار بسیاری نقش‌آفرینی کرده‌اند، اما هیچ‌کدام را نمی‌توان هم‌پای حکیم ابوالقاسم فردوسی پرچم‌دار هویت ایرانی دانست. در روزگاری که زبان فارسی مهجور مانده و آن‌طور که باید قدر نمی‌دید، فردوسی نه با شمشیر و زره پولادین، بلکه با قلم فرهنگ و سرمایه‌ی عمر، به جنگ با نادیده‌انگاری این زبان برخاسته و آن را از خطر نابودی نجات داد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

maede likee
۱۴۰۰/۰۹/۲۱

واقعا خوب بود چقدر گستاخانه‌ جمشید رفتار کرد

کاربر ۳۷۰۴۲۰۲
۱۴۰۰/۰۸/۱۸

عالی عالی عالی

پسرک
۱۴۰۰/۰۹/۰۳

عالی 😂😂😂

Ghazal
۱۴۰۲/۰۵/۱۸

کتاب رو برای دخترانم خریدم،عالی بود ممنونم

کاربر ۶۵۵۷۱۸۲
۱۴۰۲/۰۳/۰۲

من عاشق شاهنامه ام

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸٫۲ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸٫۲ مگابایت