با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

دانلود و خرید کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه  نوشته  ابوالقاسم فردوسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه داستان اساطیری از حکیم ابوالقاسم فردوسی است که به دوران حکومت و زندگی جمشید پادشاه افسانه‌ای ایران می‌پردازد. 

این داستان افسانه‌ای با صدای گروهی از گویندگان منتشر شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه

این کتاب درباره داستان زندگی و حکومت جمشید پادشاه افسانه‌ای ایران است. جمشید صدها سال در اوج قدرت بود  و در این دوران هرگز هوا نه گرم شدید شد و نه سرد شدید، همه مردم همواره جوان بودند و در این میان، آبادانی و شادی در سراسر زمین گسترده شده بود، اما جمشید دچار غرور شد، شیطان او را فریب داد و خود را خدا خواند. 

این کتاب داستان زندگی پادشاهی بزرگ است که سقوط می‌کند. 

کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر دوست دارید کودکانتان از کودکی با یکی از بزرگترین آثار ادبی ایران آشنا شوند، کتاب صوتی داستان‌های شاهنامه: غرور جمشید شاه را به آن‌ها هدیه دهید.

درباره‌ حکیم ابوالقاسم فردوسی

حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی بنا بر برخی روایات موجود در سال ۳۲۹ قمری برابر با ۳۱۹ خورشیدی، در طوس، خراسان زاده شد. او شاعر حماسی‌سرای ایرانی بود. فردوسی را به سبب شاهنامه‌ی بزرگش که گنجینه‌ی غنی برای ادبیات ایران است می‌شناسند. فردوسی در شاهنامه به حفظ زبان فارسی پرداخته است و در حقیقت زبان فارسی را تا امروز زنده نگه داشته است. همانطور که خودش می‌گوید:

پی افکندم از نظم کاخی بلند / که از باد و باران نیابد گزند.

او در شاهنامه که اثری حماسی و اسطوره‌ای است، به بیان آداب و رسوم، داستان‌های اسطوره‌ای و زندگی مردم پرداخته است. اثری بی‌نظیر که با گذشت قرن‌ها همچنان جلوه، طراوت و تازگی‌اش را از دست نداده است و بینشی عمیق به مخاطبانش می‌دهد. علاوه بر شاهنامه آثاری دیگر هم به فردوسی نسبت می‌دهند که البته ادعایی بی‌پایه و اساس است و این آثار از او نیست. حکیم فردوسی در اواخر قرن ۴ هجری خورشیدی از دنیا رفت. آرامگاه او در طوس همه‌ساله پذیرای بسیاری از عاشقان ایران، زبان، ادبیات و فرهنگ ایرانی است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸٫۲ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸٫۲ مگابایت