با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مکبث

دانلود و خرید کتاب صوتی مکبث

نمایشنامه‌ای جاودان از شکسپیر

۳٫۷ از ۱۱ نظر
۳٫۷ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مکبث  نوشته  ویلیام شکسپیر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مکبث

مکبث اثری تراژیک از ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس شهیر انگلیسی است.

این اثر را گروه گردآوری و ترجمه سبکتو منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

درباره‌ی مکبث

مکبث کوتاه‌ترین نمایشنامه‌ی تراژدی ویلیام شکسپیر است.که منتقدان زمان آن را بین سال‌های ۱۵۹۹ تا ۱۶۰۶ تخمین می‌زنند. نمایشنامه مکبث برگرفته از جنگ‌های اسکاتلند است که با ذوق و تخیل شکسپیر گره خورده و روایت به پادشاهی رسیدن مکبث است که قبل از آن، پیشگویانی آن را پیشگویی کرده بودند. اما آیا ماجرا می‌تواند به همین سادگی باشد؟ مکبث برای رسیدن به پادشاهی اسکاتلند، و با همکاری و همراهی همسرش، دانکن را به قتل می‌رساند و تخت پادشاهی اسکاتلند را تصاحب می‌کند و بعد از آن است که نقشه‌های پلیدانه‌ی بسیاری برای سیراب کردن عطش قدرت‌طلبی خود می‌کشند و زندگی‌شان بعد از این با درد و رنج بسیاری همراه می‌شود. مثلا اینکه خواب شب بر آن‌ها حرام می‌شود. بانو مکبث به خوابگردی بدل می‌شود که حرف‌هایش که در خواب می‌زند، مشکلات عمیق روحی و روانی او را نشان می‌دهد.

کتاب مکبث را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مکبث برای تمام علاقه‌مندان به آثار معروف ادبیات جهان و شکسپیر جذاب است. این اثر همچنین می‌تواند توجه علاقه‌مندان به نمایشنامه را نیز به خود جلب کند.

درباره‌ی ویلیام شکسپیر

ویلیام شکسپیر (۱۵۶۴ - ۱۶۱۶)‌ بازیگر، شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی است که او را بزرگترین نویسنده انگلیسی زبان می‌دانند. شکسپیر هم از نظر نمایشنامه‌ها و هم از نظر تاثیری که روی ادبیات انگلیسی داشت بی‌نظیر و مشهور است. به طوری که شعرها و نمایشنامه‌های او کلمات و اصلاحات زیادی را به زبان انگلیسی اضافه کرده است. اغلب آثار او شهرت زیادی کسب کردند و در سراسر جهان روی صحنه اجرا شدند. شکسپیر در اولین اجرای مکبث، خود به روی صحنه رفت و در ان نمایش بازی کرد. 

آثار بسیار زیادی از او مانند: مکبث، اتللو، رومئو و ژولیت، هملت، رویای شب نیمه تابستان، شاه لیر، تاجر ونیزی و تیمون آتنی به فارسی ترجمه شده‌اند.

 جالب است بدانید که او علاقه‌ای به نگه داشتن آثارش نداشت و تمام نمایشنامه و شعرهایش بعد از مرگ او چاپ و منتشر شد.

جملاتی از کتاب مکبث

از نیمه شب گذشته است و بانکو و فلنس در حال صحبت کردن هستند.

مکبث به آ‌نها نزدیک می‌شود

بانکو می‌گوید: «آه مکبث! خان کاودر. شاه برای تشکر از همسر شما به عنوان بهترین میزبانی که تا کنون داشته است، این الماس را هدیه می‌کند. شب گذشته در رویا باز هم سه ساحره را دیدم، آن‌ها تواستند بخشی از آینده‌ی شما را پیشبینی کنند.»

مکبث می‌گوید: «دیگربه آن‌ها فکر نمی‌کنم. ترجیح می‌دهم زمان و توجه خود را به خدمتگزاری به شاه معطوف کنم. سرنوشت هرچه که باشد به ان افتخار خواهم کرد...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۲۶۰۰۹۴۸
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

لحن راوی خانم ذوقی نابجا داشت که متناسب با محتوای نمایشنامه نبود و بیشتر برای خواندن کتاب کودکان مناسب بود!

پسر کتاب خون
۱۴۰۰/۰۴/۲۲

عالم شکسپیر هر آدمی را تحت تاثیر قرار میده پیشنهاد می کنم حتما مکبث رو مطالعه کنید

سینا شامخی
۱۴۰۰/۰۵/۰۴

متاسفانه چنین اثر شاخصی را مانند داستانهای کودکان گویندگی کرده‌اند. گوینده خانم شکل اثر را تغییر داده و از نظر من با حالتی که در گفتار اختیار کرده‌اند به نظر می‌رسد که برای کودکان داستان تعریف می‌کند. صداسازی‌های صورت گرفته

- بیشتر
زهره
۱۴۰۰/۰۳/۲۶

خوب بود 👌👌👌

بهرنگ
۱۳۹۹/۰۶/۱۰

واژگان اشتباه تلفظ شده اند.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۰٫۰ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۶۰٫۰ مگابایت