با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه اثر آریاسپ دادبه

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه  نوشته  آریاسپ دادبه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه

تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه از آریاسپ دادبه در فصلنامه حرفه هنرمند. به چاپ رسیده است که آن را با صدای خود نویسنده می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه

این اثر درس گفتارهای آریاسپ دادبه درباره‌ تاریخ هنر و فرهنگ ایران است که در چند شماره متوالی فصلنامه حرفه هنرمند به چاپ رسیده است.

دادبه در این سلسله درسگفتارها مباحثی درباره‌ تاریخ هنر ایران مطرح می‌کند. هدف این درسگفتارها تدوین دیباچه‌ای بر «تاریخ هنر و فرهنگ ایران» است. از آنجایی که این درسگفتار مقدمه‌ای بر مباحث پیشِ رو است. به مروری اجمالی بر مفاهیم «هنر»، «تاریخ هنر»، «فرهنگ» و «ایران» اختصاص دارد.

درس‌گفتارهای تاریخ هنر ایران تلاشی برای فراهم آوردن مقدمات تاریخ‌نگاری فرهنگ و هنر ایران است. از منظری که به اعتقاد آریاسپ دادبه در تاریخ هنر ایران مغفول افتاده است. این سلسله‌گفتارها با اشاراتی به نقد تاریخ‌نگاری‌هایی که تاکنون درباره‌ی هنر ایران عرضه شده است آغاز می‌شود.

این درسگفتار که سومین بحث در سلسله مباحث «دیباچه‌ای بر تاریخ هنر و فرهنگ ایران» است. بر خاستگاه‌های تکوین اندیشه‌ بشری و سرشت و خصلت‌های بنیادین کانون‌های بزرگ فرهنگی و تمدنی متمرکز است. آریاسپ دادبه معتقد است در پشت ظاهر و تجربه‌ زیسته‌ی نو شونده‌ ما در عصر جدید و به ویژه دوره‌ معاصر چیزی وجود دارد. سرشت‌ها و ساختارهای سخت‌جانی که خود را در قالب‌های تازه بازسازی می‌کند. دادبه در درسگفتار قبل تلاش می‌کند دسته‌بندی‌های بامعنایی برای شناخت بهتر سیر آگاهی و جلوه‌های آن در هنر و فرهنگ از روزگاران کهن تا امروز ارائه کند.

شنیدن کتاب صوتی تاریخ هنر و فرهنگ ایران ـ شماره ۳ ـ سرآغاز تکوین تاریخ اندیشه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به تاریخ فرهنگ و هنر ایران مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۹٫۳ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۰۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۹٫۳ مگابایت