با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی سریال شنیدنی شوایک (قسمت شانزدهم) اثر یاروسلاو هاشک

دانلود و خرید کتاب صوتی سریال شنیدنی شوایک (قسمت شانزدهم)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سریال شنیدنی شوایک (قسمت شانزدهم)  نوشته  یاروسلاو هاشک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سریال شنیدنی شوایک (قسمت شانزدهم)

شوایک، اثر یاروسلاو هاشک، یکی از آثار ادبیات کلاسیک جهان است که مقاومت و ایستادگی آدم‌های معمولی را در برابر نامردمی‌ها و بی‌عدالتی‌ها به تصویر می‌کشد.

رادیو گوشه این اثر را به صورت سریالی با ترجمه کمال ظاهری و صدای اطهر کلانتری منتشر کرده است که پنج‌شنبه هرهفته می‌توانید در طاقچه بشنوید. این شما و این قسمت شانزدهم ماجرای سرباز ساده دل، شوایک.

درباره‌ کتاب صوتی شوایک

شوایک، اثر یاروسلاو هاشک از آثار ادبی ارزشمند کلاسیک دنیا است. این اثر یک رمان ناتمام است که بخش اول آن در سال ۱۹۲۱ منتشر شد. این اثر بارها با نام‌های مختلف به فارسی ترجمه شده که از آن میان می‌توان به ترجمه حسن قائمیان در سال ۱۳۳۱ با نام مصدر سرکار ستوان و ترجمه ایرج پزشکزاد در سال ۱۳۵۸ با نام شوایک: سرگذشت سرباز پاکدل اشاره کرد.

ماجرا در اروپای مرکزی اتفاق می‌افتد. زمانی در آستانه قرن بیستم. نویسنده در این اثر زندگی کسانی را روایت می‌کند که در برابر تمام نامردمی‌ها و ظلم‌ها، به شیوه‌ خودشان انقلاب کرده‌اند. شوایک یک سرباز خوش طینت و حتی ساده‌دل است و کل کتاب، نمادی از مردم چک است.

سرباز ژوزف شوایک عاشق خدمت در ارتش است اما به دلیل سادگی و سفاهتش یکبار از ارتش اخراج شده است حالا امپراطوری در آستانه جنگ است و شوایک امید دارد بتواند دوباره به ارتش ملحق شود و به جنگ برود. ژوزف در حالی که نیمه دیوانه به نظر می‌رسد گاهی سخنانی درباره وطن‌پرستی و جنگ می‌گوید که شک و تردید اطرافیانش را برمی انگیزد. آیا او واقعا یک آدم ساده‌لوح است یا خودش را به دیوانگی زده است؟

با شنیدن داستان ضد جنگ شوایک، خواهید خندید. اما خنده‌هایی تلخ که از یک کمدی سیاه برمی‌آیند.

کتاب شوایک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن داستان شوایک برای همه دوست‌داران داستان‌های طنز از نوع انتقادی بسیار جذاب خواهد بود.

درباره‌ یاروسلاو هاشک

یاروسلاو هاشک در سی‌ام آوریل ۱۸۸۳ در شهر پراگ در یک خانواده‌ای تهی دست به دنیا آمد. در سیزده سالگی پدرش را از دست داد و برای امرار معاش به کار در یک داروخانه پرداخت. بعد از مدتی برای تحصیل مجدد وارد مدرسه‌ بازرگانی شد و پس از آن کار در بانک را انتخاب کرد اما به دلیل غیبت‌های طولانی و ولگردی، از کار برکنار شد. در این میان گاه و بیگاه با مجله‌های مختلف همکاری می‌کرد و با نوشتن مطالب طنز برای آنها، خرجش را درمی‌آورد. او در زمان جنگ به ارتش اتریش فراخوانده شد اما پس از مدتی به واحد نظامی چکسلواکی در روسیه پیوست.

یاروسلاو هاشک در سال ۱۹۲۰ به وطنش برگشت و نوشتن رمان شوایک را آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال ۱۹۲۳ آن را ادامه داد. شوایک برای هاشک شهرتی جهانی به همراه داشت و بعدها اقتباس‌های نمایشی و سینمایی هم از آن شد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۹٫۳ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۷۹٫۳ مگابایت