با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی نبرد بیت المقدس اثر امیرحسین کیهان پناه

دانلود و خرید کتاب صوتی نبرد بیت المقدس

۴٫۱ از ۱۴ نظر
۴٫۱ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نبرد بیت المقدس  نوشته  امیرحسین کیهان پناه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نبرد بیت المقدس

کتاب صوتی نبرد بیت المقدس نوشته امیرحسین کیهان پناه است که با صدای گروهی از گویندگان منتشر شده است. کتاب صوتی نبرد بیت المقدس برای کسانی جمع‌آوری شده است که به درک وقایع دفاع مقدس علاقه دارند و می‌خواهند ناگفته‌های آزادی خرمشهر را بشنوند.

درباره کتاب نبرد بیت المقدس

در ادامه پیروزی‌های پی در پی، با اجرای نبردهای طریق‌القدس و فتح‌المبین بخش‌های وسیعی از مناطق اشغالی دشت آزادگان، غرب شوش و رودخانه کرخه آزاد شد. در این اوضاع نیروهای خودی و دشمن هردو متوجه خرمشهر بودند و حتی ارتش عراق با پیش‌بینی نبرد در این منطقه، بیشترین توان پدافندی خود را با طرح‌های گوناگون دفاعی در خرمشهر متمرکز کرد تا از دستیابی ایران به این شهر جلوگیری نماید، اما در مقابل اراده و همدلی رزمندگان ارتش و سپاه موفق نشد. آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت و آزادگی مردمانی بود که اشغال این شهر غرور ملی آنها را جریحه دار کرده بود. آزادی خرمشهر قله افتخارات مردمی‌ترین انقلاب دوران معاصر شد. ازآنجا که حماسه آزاد سازی خرمشهر بازتاب گسترده جهانی را به دنبال داشت، زمینه ساز بازنگری تحمیل کنندگان جنگ در سیاست‌ها و برنامه‌هایشان شد.

 رژیم بعثی عراق در شوک شکست سنگین نبرد بیت المقدس، تلاش می‌کرد با تغییر راهبرد خود از گرداب ایجاد شده رهایی یابد؛ ازجمله سرفرماندهی ارتش عراق با اعلام پذیرش یک جانبه آتش بس، درحالیکه برخی نقاط مهم مرزی را در اشغال نگه داشته بود، از بخش‌های وسیع مناطق اشغالی در جبهه‌های میانی عقب نشینی کرد. روانه شدن گروه‌های مختلف میانجی و صلح طلب به ایران و ارائه پیشنهادهایی برای پایان دادن به جنگ و تجاوز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان، از مهمترین پیامدهای نبرد بیت المقدس بود که در جای خود بررسی خواهد شد. کتاب صوتی نبرد بیت المقدس، روایتگر رویدادهای آغاز جنگ تحمیلی تا پایان نبرد برای آزادی خرمشهر است. سیر تحولاتی که نویسنده تلاش می‌کند با کنکاش تاریخی این دوره از مقاومت، ازخودگذشتگی و حماسه آفرینی، نقش مردم ایران را در شکل گیری و سرانجام آن نمایان سازد.

شنیدن کتاب نبرد بیت المقدس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۷٫۷ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۷٫۷ مگابایت