بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتاب مروری جامع بر تکنیک های سلولی و مولکولی رایج و پیشرفته  نوشته  بهروز جوهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتاب مروری جامع بر تکنیک های سلولی و مولکولی رایج و پیشرفته

کتاب مروری جامع بر تکنیک‌های سلولی و مولکولی رایج و پیشرفته نوشته دکتر بهروز جوهری متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر سعید کارگزار، مهندسی بافت و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دیگر همکاران آنها است که در انتشارات اشراقیه به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب مروری جامع بر تکنیک های سلولی و مولکولی رایج و پیشرفته

مطالعات گسترده چند دهه گذشته در کشف فرایندهای مولکولی درون و برون سلولی موجودات زنده سبب افزایش دانش شده و تلاش جهت تقلید از این فرایندها در محیط آزمایشگاهی سبب تحول در علوم و فناوری‌های مختلف گردیده است. حاصل این دستاوردها، انقلابی را در زمینه زیست‌فناوری (بیوتکنولوژی) ایجاد نموده است به نحوی که قرن حاضر را عصر تسخیر فناوری‌های مولکولی، نوترکیبی DNA (مهندسی ژنتیک) و سایر علوم و فناوری‌های کلیدی چون نانوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی نامیده‌اند. به جرأت می‌توان گفت روش‌های مولکولی با گذشت نزدیک به سه دهه از ابداعشان، مرزهای دانشی موجود را در هم نوردیده و امروزه جزو پایه‌های مهم تشخیص در علوم پزشکی قرار گرفته‌اند. جهت آموزش‌های پژوهش محور و بسط این روش‌ها، مراکز علمی به متون و کتاب‌هایی نیاز دارند که دربرگیرنده ابتدایی‌ترین مفاهیم تا پیچیده‌ترین آن‌ها بوده و سلسله مباحث در آنها به گونه‌ای ارائه شود که ضمن افزایش دانش نظری مخاطب به کسب مهارت‌های عملی او کمک نماید.

این کتاب با توجه به ضرورت آشنایی محققین و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های علوم زیستی و پزشکی، مانند میکروب‌شناسی، ایمنی‌شناسی، بیوشیمی، سلولی و مولکولی، پزشکی، داروسازی، ژنتیک، دامپزشکی، کشاورزی و علوم گیاهی با اصول اولیه و پیشرفته تکنیک‌های سلولی و مولکولی به نحوی ساده و قابل فهم توسط مؤلفین نگاشته شد.

در نگارش این کتاب روش‌های متنوع مولکولی و سلولی با تفکیک موضوعی مورد بحث قرار گرفته و مطالب کلیدی و اصلی به صورت ایجاز ارائه گردیده است و در ارائه مطالب سعی شده است که با استفاده از تصاویر گویا درک مطالب تسهیل گردد.

خواندن کتاب کتاب مروری جامع بر تکنیک های سلولی و مولکولی رایج و پیشرفته را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دانشجویان پزشکی مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۲۶۷-۸-۹
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۲۶۷-۸-۹