با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حرم در انتظار ما

دانلود و خرید کتاب حرم در انتظار ما

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حرم در انتظار ما  نوشته  گروه تحقیق موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حرم در انتظار ما

کتاب حرم در انتظار ما نوشته گروه تحقیق موسسه قدرولایت است. این کتاب با رویکردی به جایگاه شهید سردار قاسم سلیمانی به بررسی حضور ایران در جبهه‌های دفاع از حرم مصومین مقابل داعش می‌پردازد. 

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت از ابتدای سال ۱۳۷۲ پس از هشدارهای هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وجود تهاجم گسترده فرهنگی علیه انقلاب اسلامی و باورهای اسلام ناب، تأسیس شد تا با حضور در عرصه فرهنگی، به اندازه توان خود، در گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و پیام آن و نیز در افشای ترفندهای فرهنگی دشمنان و عوامل آنان، بكوشد و وظیفه خود را انجام دهد.

این مؤسسه موفق شده است در زمینه تبیین و نشر رهنمودها و اندیشه حضرت امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، و رهبر معظم انقلاب اسلامی، خلف صالح امام خمینی (ره)، قدم‌هایی بردارد و همچنین نسبت به بررسی، پژوهش، تدوین و نشر موضوع‌هایی كه مورد اشاره و مطالبه آنان بوده است اقدام کند. تاریخ معاصر ایران و مسائل و جریانات روز، از جمله مطالبات رهبری بوده‌اند كه مؤسسه با اهتمام ویژه‌ای آنها را دنبال كرده است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سه گروه سنّی: كودكان، نوجوان، جوانان و عموم به نشر نتایج بررسی‌ها و پژوهش‌های خود اقدام كرده است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت، در سال ۱۳۸۸، در سی سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان ناشر برگزیده در نشر فرهنگ انقلاب در سی سال انقلاب اسلامی برگزیده شد و در سال ۱۳۸۹ ناشر برگزیده بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران شد. این مؤسسه همچنین در همین سال به عنوان ناشر برگزیده سیزدهمین جشنواره انتخاب كتاب دوسالانه دفاع مقدس معرفی شد.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سال ۱۳۹۳ در جشنواره بزرگداشت حماسه ۹ دی از سوی ستاد پاسداشت حماسه ماندگار ۹ دی ( همایش ملی علمداران بصیرت ) به عنوان ناشر برگزیده در حوزه كتاب مورد تجلیل قرار گرفت.

موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۵در چهارمین و هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس برگزیده شد. همچنین در هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس به عنوان خادم نشر تهران انتخاب شد.

همچنین موسسه قدرولایت در جشنواره شهید سید علی اندرزگو در سال ۱۳۹۶ به عنوان برگزیده انتخاب شد.

درباره کتاب حرم در انتظار ما

شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت‌نامه خود جمله عجیب و بسیار مهم و سرنوشت‌سازی دارند، آنجا که از عمق اعتقاد و صمیم قلب و شدت علاقه به مردم، می‌نویسند:

« امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند... خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول الله است... والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف و کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند».

قطعاً این جملات، مفهوم همان جملات نورانی است که از حضرت امام خمینی به یادگار مانده است که:

« حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر –ولو امام عصر باشد- اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می‌کند برای اسلام، همه انبیاء از صدر عالم تا حالا آمدند برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهدت کردند و خودشان را فدا کردند.»

و آنجا که می‌فرمایند: «اگر خدای نخواسته اسلام در ایران سیلی بخورد، بدانید که در همه دنیا سیلی خواهد خورد و بدانید که به این زودی دیگر نمی‌تواند سرش را بلند کند.»

حفظ جمهوری اسلامی یعنی مرکزیت حرم و دفاع از آن، به مقتضای زمان شکل‌های مختلفی بخود می‌گیرد. حضور در جبهه‌های عراق و سوریه برای حفظ حرم حضرت زینب سلام الله علیها و سایر حرم‌های ائمه اطهار علیهم السلام در عراق و جان فدا کردن، یک شکل حفظ و دفاع است، و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد شایسته و اصلح که نظام اسلامی را به سوی تمدن نوین اسلامی به پیش ببرد هم شکل دیگر حفظ و صیانت از این حرم و فداکاری در راه آن است.

این کتاب اگر چه برای عموم مردم و همه کسانی که حق رأی دارند مفید و لازم است لیکن با رویکرد اختصاصی جوانان و بویژه گفتمانی با رآی اولی‌ها تهیه شده و در دو فصل مطالب متنوعی را ارائه کرده است.

در فصل اول کتاب مسائلی همچون اختیار انسان، رابطه این اختیار با انتخاب، رابطه انتخاب با تعیین ملاک‌های متناسب با هر انتخاب، شایسته‌گزینی در کوچکترین تا بزرگترین انتخاب‌ها، حق انتخاب و مسئولیت‌پذیری در برابر شرایط مختلف، مورد بررسی قرار گرفته است. انگیزش حس حمیت و حضور و دفاع از حرم در جوانان و رأی اولی‌ها حاصل بحث این فصل است.

در فصل دوم انتخابات و اهمیت و وزن آن در جمهوری اسلامی و بطور ویژه انتخابات «ریاست جمهوری» مورد بحث و توجه قرار گرفته است. دعوت به مشارکت گسترده و حضور هر ایرانی دارای حق رأی در انتخابات و ملاک‌های کاندیدای اصلح که می‌تواند حرم را محافظت و براقتدار و عظمت آن بیافزاید از دیدگاه امام خمینی، رهبر فرزانه انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی، در این فصل آمده است. همچنین فرمولی برای تعیین امتیاز و نمره کاندیداها پیشنهاد شده است که کار انتخاب اصلح را روان و دقیق می‌نماید.

خواندن کتاب حرم در انتظار ما را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و فعالان حوزه بین‌الملل پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۹۵-۶۵۰-۸
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۹۵-۶۵۰-۸