با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خردآموزی

دانلود و خرید کتاب خردآموزی

دیدگاه‌هایی به آموزش خردمندانه مدیریت و کسب و کار

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خردآموزی  نوشته  وندلین کوپرز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خردآموزی

خردآموزی؛ دیدگاه‌هایی به آموزش خردمندانه مدیریت و کسب و کار نوشته وندلین کوپرز و اولن گانلوگسون است که با ترجمه دکتر بهزاد شوقی، دکتر علی جوکار و دکتر شیما شعله کار منتشر شده است.

ما در عطش خردمند بودن ،در حال غرق شدن در دریای اطلاعات هستیم. از این پس جهان در اختیار کسانی است می توانند اطلاعات را در زمان مناسبش جمع آوری کنند، آنها را نقد کنند و تصمیمات خردمندانه بگیرند.

این کتاب به‌عنوان بخشی از مجموعه‌های منتشرشده در ارتباط باخرد عملی: رهبری، سازمان‌دهی و شیوه‌ی صحیح کسب‌وکار به گردآوری آثاری پرداخته است که بر اهمیت بسیار خرد در تعلیم و تعلم به‌ویژه در آموزش مدیریت و کسب‌وکار تأکید دارند. در بخش‌های بعدی به برخی دلایل و انگیزه‌های بررسی این ارتباط و زمینه‌سازی خرد در ارتباط با آموزش‌وپرورش می‌پردازیم.

در سال‌های اخیر، مطالعات و شیوه‌های مدیریت سازمانی مسئولانه به روش‌های نوین انجام و بررسی کسب‌وکارها، رهبری و سازمان‌دهی‌ها پرداخته‌اند. در واکنش به شرایط بسیار پیچیده و مبهم محیط‌ها و محدودیت‌های اشکال متعارف، جامعه بزرگی از محققان و کارشناسان مرزهای شیوه‌های سنتی تفکر، یادگیری و عمل را گسترده کرده‌اند و آن‌ها را با خرد عملی به هم ارتباط داده و بررسی کرده‌اند. بنابراین اشکال خردمندانه‌تر سازمان‌دهی و رهبری و همچنین امکان آماده‌سازی یا یادگیری آن‌ها پیوسته پردازش و مطالعه می‌شود.

علیرغم تردیدهای گذشته، امروز خرد و خرد آموزی جهت‌گیری ارزشمند و مهمی محسوب می‌شود و بنابراین احتمال توسعه خرد از طریق آموزش‌وپرورش وجود دارد.

این ارزیابی مجدد نیز به دلیل نیاز به‌مواجهه با مسائل حاد و قابل پیش‌بینی و دغدغه‌های عملیات ناپایدار با عوارض، خصوصیات و چالش‌های بی‌سابقه‌اش در جامعه معاصر، اقتصادها، سازمان‌ها و همچنین مدیریتش با سرعت هرچه تمام انجام می‌شود. به‌ویژه در زمینه‌های سازمانی و مدیریتی و هم‌چنین آموزش عالی، خرد باید به‌روزرسانی و مجدداً ترجمه شود و هم‌چنین از نظر عملی و مفهومی از نو تلفیق شود.

در واقع این کتاب که بخشی از مجموعه‌های خرد عملی: رهبری، سازمان‌دهی و شیوه صحیح کسب‌وکار است، تجلی این بازنگری و بررسی معانی جدید و همچنین شیوه‌های خرد در ارتباط با حوزه‌ها و مسائل مختلف رهبری و سازمانی است.

 درباره کتاب خردآموزی

تأکید این کتاب بر یکی از ابعاد ضروری توسعه خرد عملی است: یادگیری و آموزش مدیریت و کسب‌وکار. این از نظر تئوری و عملی برای به ارمغان آوردن خرد در جهانمان ضروری است چون باید روابط احتمالی، جنبه‌های نویدبخش و شیوه‌های آموزشی واقعی یا احتمالی آموزش و یادگیری خرد را بررسی و شناسایی کنیم. به‌ویژه این‌که احتمالات عملی و مفهومی یادگیری خرد در ارتباط با کسب‌وکار و مدیریت یا آموزش رهبری کاتالیزگر یکپارچه‌کننده‌ای در راستای رشد و توسعه پایدارتر محسوب می‌شوند. چون خرد و خرد آموزی چندبعدی هستند و حاصل تعامل مشترک اشکال مختلف دانش، درک، تعمق و تفکر خلاقانه می‌باشند، مسائل، موضوعات، سؤالات و معماهای بی‌شماری وجود دارند که چالش‌برانگیز و شایان توجه می‌باشند؛ بنابراین در این کتاب از دیدگاه‌های مختلف و رشته‌های متفاوت یا کارهای میان‌رشته‌ای در ارتباط با اشکال یادگیری، آموزش‌وپرورش خرد استفاده کرده‌ایم. همچنین با توجه به چندگانگی موجود در پژوهش سازمانی، مدیریتی و آموزشی پیرامون خرد از انواع بررسی‌های عملی و مفهومی مختلف و مطالعات تجربی نیز استفاده کرده‌ایم؛ بنابراین تک‌تک فصل‌های این کتاب به موضوعات خاصی می‌پردازند که برای ارائه کارهای عملی و یا زمینه‌سازی انتخاب شده‌اند.

خواندن کتاب خردآموزی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۶۱۵-۶
تعداد صفحات۴۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۶۱۵-۶