دانلود و خرید کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی سپیده صفرپوردهکردی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی اثر سپیده صفرپوردهکردی

کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی

معرفی کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی

کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی نوشته سپیده صفرپوردهکردی و و فاطمه فتحی و بهزاد شوقی است. کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی یکی از کتاب‌های نشر راز نهان است.

درباره کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی

ما در عطش خردمند بودن، در حال غرق شدن در دریای اطلاعات هستیم. از این پس جهان در اختیار کسانی است می توانند اطلاعات را در زمان مناسبش جمع آوری کنند، آنها را نقد کنند و تصمیمات خردمندانه بگیرند.

این کتاب به‌عنوان بخشی از مجموعه‌های منتشرشده در ارتباط باخرد عملی: رهبری، سازمان‌دهی و شیوه‌ی صحیح کسب‌وکار به گردآوری آثاری پرداخته است که بر اهمیت بسیار خرد در تعلیم و تعلم به‌ویژه در آموزش مدیریت و کسب‌وکار تأکید دارند. در بخش‌های بعدی به برخی دلایل و انگیزه‌های بررسی این ارتباط و زمینه‌سازی خرد در ارتباط با آموزش‌وپرورش می‌پردازیم.

در سال‌های اخیر، مطالعات و شیوه‌های مدیریت سازمانی مسئولانه به روش‌های نوین انجام و بررسی کسب‌وکارها، رهبری و سازمان‌دهی‌ها پرداخته‌اند. در واکنش به شرایط بسیار پیچیده و مبهم محیط‌ها و محدودیت‌های اشکال متعارف، جامعه بزرگی از محققان و کارشناسان مرزهای شیوه‌های سنتی تفکر، یادگیری و عمل را گسترده کرده‌اند و آن‌ها را با خرد عملی به هم ارتباط داده و بررسی کرده‌اند. بنابراین اشکال خردمندانه‌تر سازمان‌دهی و رهبری و همچنین امکان آماده‌سازی یا یادگیری آن‌ها پیوسته پردازش و مطالعه می‌شود.

علیرغم تردیدهای گذشته، امروز خرد و خرد آموزی جهت‌گیری ارزشمند و مهمی محسوب می‌شود و بنابراین احتمال توسعه خرد از طریق آموزش‌وپرورش وجود دارد.

این ارزیابی مجدد نیز به دلیل نیاز به‌مواجهه با مسائل حاد و قابل پیش‌بینی و دغدغه‌های عملیات ناپایدار با عوارض، خصوصیات و چالش‌های بی‌سابقه‌اش در جامعه معاصر، اقتصادها، سازمان‌ها و همچنین مدیریتش با سرعت هرچه تمام انجام می‌شود. به‌ویژه در زمینه‌های سازمانی و مدیریتی و هم‌چنین آموزش عالی، خرد باید به‌روزرسانی و مجدداً ترجمه شود و هم‌چنین از نظر عملی و مفهومی از نو تلفیق شود.

در واقع این کتاب که بخشی از مجموعه‌های خرد عملی: رهبری، سازمان‌دهی و شیوه صحیح کسب‌وکار است، تجلی این بازنگری و بررسی معانی جدید و همچنین شیوه‌های خرد در ارتباط با حوزه‌ها و مسائل مختلف رهبری و سازمانی است.

خواندن کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کینم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب مقدمه ای بر خرد و خرد سازمانی

زمانی که فرد شروع به بررسی ابعاد مختلف خرد می‌کند، کمبود مطالعات در زمینه خرد نمایان می‌گردد. به لحاظ فلسفی، خرد به‌عنوان حیطه‌ای بود که توسط بزرگ‌ترها مورد استفاده قرار می‌گرفت، ازاین‌رو اکثر مطالعات اولیه در مورد بزرگ‌سالان بوده و تلاش می‌شده تا علل عمل خردمندانه در میان افراد مسن شناسایی شود (آردلت، ۲۰۰۳)؛ اما شواهد نشان می‌دهند که خرد می‌تواند در مقیاس‌های مختلف توسط افراد مختلف به دست آید، صرف‌نظر از سن، چراکه خرد با توانایی زندگی خوب، تنظیم هیجانات و پیگیری مصلحت عموم سنجیده می‌شود (رونی و مک کنا، ۲۰۰۷؛ استرنبرگ، ۲۰۰۵الف). پژوهش‌های اخیر نشان داده است که دانش مرتبط با خرد، یعنی عنصر تشکیل‌دهنده خرد کلی، در سال‌های آغازین و در برخی مثال‌ها، حتی در ۱۵ سالگی ظهور می‌یابد (بیلی، ۲۰۰۹؛ ریچاردسون و پاسوپاتی ، ۲۰۰۵).

پژوهش¬گران با هم در این نکته توافق دارند که خرد یک ساختار چند-بعدی است. برای مثال، کانزمن و بالتز (۲۰۰۳) به این بحث پرداختند که مطابق با مفاهیم فلسفی، خرد شامل مدولاسیون مؤثر می‌باشد و به‌طور هم‌زمان، بازخورد و درک مشکلات را انجام می‌دهد (ص ۱۱۱۴). کلیتون و بیرن (۱۹۸۰)، سه بعد خرد بر اساس مطالعات اخیر آردلت (۲۰۰۳) شناسایی کردند و یک ابزار سنجش را ارائه دادند که با این سه بعد در ارتباط است. علاوه بر ماهیت چند-بعدی خرد، بالتز و همکاران (۲۰۰۲) عنوان کردند موضوع خرد به موضوعی درون سیستمی تبدیل می‌شود و مفاهیمی مانند علم شناختی و مذهب را نیز در برمی‌گیرد (ص ۳۲۹). 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۴۶۲ صفحه

حجم

۴٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها

۴۶۲ صفحه

قیمت:
۱۴,۰۰۰
تومان