با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی

دانلود و خرید کتاب اثر مرکب

۴٫۴ از ۷ نظر
۴٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اثر مرکب  نوشته  دارن هاردی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس دارن هاردی
دارن هاردی
آمریکایی | تولد ۱۹۷۱

دارن هاردی در ۱ فوریه‌ی سال ۱۹۷۱ در کشور آمریکا به دنیا آمد. برخلاف تصوری که از زندگی افراد ثروتمند داریم، او در یک بهشت که همه چیز برای او حی و حاضر باشد، زندگی نمی‌کرد. وقتی که دارن فقط هجده‌ماهه بود، مادر او تصمیم گرفت تا از همسرش جدا شود، فرزند خردسالش را ترک کند و به دنبال زندگی و رویاهای خودش برود. خوشبختانه پدر دارن فردی مسئولیت‌پذیر بود که حضانت و مسئولیت پسرش را پذیرفت و او را پرورش داد.

دارن تا حد زیادی خودش را مدیون طرز فکر پدرش می‌داند. پدر او سخت‌گیری نمی‌کرد، قانون‌های طاقت‌فرسا برای او نمی‌گذاشت، از او عالی‌ترین نمرات را طلب نمی‌کرد و از دارن توقع پسری را نداشت که همیشه در حال درخشش باشد. به طبع این طرز تفکر و عشقی که پدرش به دارن می‌داد، این پسر دوران کودکی و نوجوانی را بدون واقعه‌ی خاص دیگری گذراند، هیچوقت به مصرف مواد مخدر روی نیاورد و تمام تلاشش را برای یافتن اهداف واقعی خودش کرد.

تاثیر دیگری که پدر دارن هاردی با طرز فکر خود بر زندگی پسرش گذاشت مربوط به جملاتی بود که بر زبان می‌آورد. یکی از باورهای جالب پدر دارن این بود که «هیچ اهمیتی ندارد شرایط چه‌قدر سخت است، دیگران چه‌قدر مستعدتر و دانشمندتر از تو هستند یا چه‌قدر سابقه‌ی کار بیشتری نسبت به تو دارند! تو هنوز هم می‌توانی تمام تلاشت را بکنی! به بیشترین حد ممکن مطالعه کن، خودت را به چالش بکش و ببین که تو جلوتر از همه هستی! پس استثنایی باش!»

این طرز فکر و جملات انگیزه‌دهنده‌ی پدر دارن بود که او را مصمم می‌کرد تا درست‌ترین و مناسب‌ترین تصمیم را درمورد خود و زندگی‌اش بگیرد. دارن در اوایل جوانی پا به دانشگاه گذاشت، اما همچون دیگر نوابغ و رهبران تاثیرگذار خیلی زود فهمید که دانشگاه راهی نیست که او را به خواسته‌ها و اهدافش برساند. بنابراین تنها یک ترم را در دانشگاه به اتمام رساند، بعد از آن قید تحصیل دانشگاهی را زد و وارد بازار کار شد.

دارن در هجده‌سالگی کسب و کار نوپای خود را پی‌ریزی کرد. دارن در تولد نوزده‌سالگی‌اش بود که به درآمدی شش برابر یک کارمند عادی در آمریکا رسید و در طول ۵ سال کار و مداومت به درآمد یک میلیون دلاری در سال دست پیدا کرد. او در این سال‌ها به کسب و کارها و مدیران مشاوره‌ می‌داد تا کسب و کار خود را بهبود بدهند.

شهرت دارن هاردی در ایران به جهت کتاب‌های انگیزشی است و از هر کتاب او ده‌ها ترجمه‌ی مختلف در بازار وجود دارد. اغلب کتاب‌های دارن هاردی به افراد در افزایش بهره‌وری، از بین بردن عادات منفی، خلق عادات مثبت، تغییر باورها و نگرش درمورد کار و زندگی، افزایش درآمد، فروش و نکات مدیریتی کمک می‌کنند. البته ناگفته نماند که به گفته‌ی بسیاری از مخاطبان این کتاب استراتژی‌های مفیدی را در اختیارشان قرار داده که آنها توانسته‌اند با استفاده از این استراتژی‌ها کسب و کارشان را زیر و رو کنند.

معرفی کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی است. این کتاب با ترجمه معصومه تاجمیری منتشر شده است. کتاب اثر مرکب یکی از مشهورترین آثار در زمینه موفقیت است که در سال‌های اخیر نوشته شده است.

درباره کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب فرمولی بی‌نظیر برای رسیدن به زندگی رؤیایی‌تان را به شما می‌آموزد. برای دست‌یابی به موفقیت و خوشبختی هیچ راه میانبری وجود ندارد. دیگر وقت آن رسیده که به زندگی‌تان سروسامان دهید، نباید دست روی دست بگذارید و اجازه دهید جامعه شما را فریب دهد. دارن هاردی در این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه گره‌هایی را باز کنید که دست‌وپایتان را بسته است و نیز با آگاهی کامل بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید؛ به شما کمک می‌کند توانایی‌های خودتان را بشناسید و به بهترین نحو ممکن آنها را به کار بگیرید.

او به شما اصول شش‌گانۀ قدرتمند و قابل اجرایی را می‌آموزد که می‌توانید به همه اهداف دلخواهتان برسید. راهبردهایی که در این کتاب آورده شده است شما را از جایگاه فعلی‌تان به همان جایگاه دلخواهتان می‌رساند. اگر تشنۀ موفقیت هستید، دستورالعمل‌های هوشمندانۀ این کتاب از نان شب هم برایتان واجب‌تر است. با به کار گرفتن این اصول همیشه برنده باشید! 

خواندن کتاب اثر مرکب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به دنبال موفقیت هستید از این کتاب لذت خواهد برد.

درباره دارن هاردی

دارن‌هاردی، نویسنده، سخنران و مشاور آمریکایی است او تا سال ۲۰۱۵ ناشر مجله موفقیت بود که یکی از پرتیراژترین مجلات دنیا بوده است. او از کودکی با پدرش بزرگ شده و او را یکی از بهترین مربیان خود می‌داند. دارن در سن ۱۸ سالگی تجارت خود را آغاز کرد و در ۲۷ سالگی به یک جوان میلیونر تبدیل شد.

مجله موفقیت به او این امکان را داد تا با مدیران برجسته، کارآفرینان برتر و قهرمانان مصاحبه داشته باشد و همین موضوع باعث شد تا پرده از راز موفقیت آنها بردارد. او در شبکه‌های اجتماعی و وبلاگش استراتژی و اصول موفقیت را با روش‌هایی که خودش آزمایش کرده و به نتیجه رسیده است با مردم به اشتراک می‌گذارد. او می‌گوید که دوست دارد همه از تمام پتانسیل زندگی خودشان استفاده کنند.

او مدیرعامل خیریه کودکان نامرئی است که به کودکانی که برای سرباز شدن در کشور‌های آشوب زده دزدیده می‌شوند کمک می‌کنند تا راه زندگی‌شان را پیدا کنند. او مشهورترین مقالات نیویورک تایمز را می‌نویسد و چندین کتاب مشهور دارد که بهترین آن‌ها «اثر مرکب» است.

بخشی از کتاب اثر مرکب

امروز من و پدرم دراین‌باره شوخی می‌کنیم که من را به‌گونه‌ای تربیت‌کرده است که به کسب موفقیت اعتیاد داشته باشم؛ فقط هجده‌ساله بودم که در کسب‌وکار شخصی خودم درآمدی شش رقمی داشتم، در بیست‌سالگی در یک منطقۀ اعیان‌نشین خانه خریدم. در بیست‌وچهارسالگی درآمدم از یک‌میلیون دلار در سال گذشت و در بیست‌وهفت‌سالگی یک میلیونر خودساخته بودم با کسب‌وکاری که سالانه بیش از پنجاه میلیون دلار درآمد داشت. همۀ اینها را گفتم تا به امروز برسیم؛ حالا هنوز چهل سال هم از عمرم نگذشته است، ولی آن‌قدر پول و دارایی دارم که تا چند نسل بعدم نیز تأمین هستند.

پدرم می‌گوید «راه‌های زیادی برای خراب کردن دوران کودکی بچه‌ها هست، حداقل روش من برای گند زدن به دوران کودکی روش خوبی بوده است، گویا سخت‌گیری‌های من نتیجه داده است!».

اعتراف می‌کنم که گاهی چاره‌ای نداشتم جز اینکه دست روی دست گذاشتن را تمرین کنم و فقط به زمان حال فکر کنم. روی صندلی ساحلی لَم بدهم و خوش بگذرانم، بدون اینکه کتاب‌های مربوط به کسب‌وکار یا سی‌دی‌های پیشرفت و بهبود فردی همراهم باشد؛ با همۀ اینها قدردان همه مهارت‌های رسیدن به موفقیت هستم که از پدرم و سایر مربی‌هایم در طول این راه آموختم.

اثر مرکب راز موفقیت من را به همه نشان می‌دهد. من اثر مرکب را بسیار باور دارم؛ زیرا پدرم هرروز و همیشه به‌گونه‌ای با من رفتار می‌کرد که مطمئن شود این اصول را سرلوحۀ زندگی‌ام قرار داده‌ام و آن‌قدر به تکرار این کار پرداخت که حتی اگر خودم هم می‌خواستم ، دیگر نمی‌توانستم طور دیگری زندگی کنم.

ولی اگر مانند بیشتر مردم باشید، به اثر مرکب اعتقادی ندارید. دلایلی که برای این موضوع وجود دارد، کاملاً قابل‌درک است. آموزشی در اختیار شما نبوده است که به شما راهکار نشان دهد، نمونه‌های مشابهی نیز در دسترستان نبوده است؛ بنابراین نتوانسته‌اید نتیجۀ اثر مرکب را درک کنید. ما همگی اعضای جامعه‌ای، فریب‌خورده هستیم! با بازاریابی تجاری جادویمان کرده‌اند، با القای مشکلات نداشته، آنها را به خوردمان داده‌اند و بعد ایدۀ راه‌حل‌های سریع و فوری را برای درمان و رفع این مشکلات(دروغین) به ما فروخته‌اند؛ طوری در جامعه ما را به بار آورده‌اند که پایان خیالیِ فیلم‌ها و رمان‌ها را باور می‌کنیم. ما ارزش زیادِ گذشته را که بر پایۀ سخت‌کوشی استوار بود، دیگر نمی‌بینیم. بیایید تک‌تک این موانع را بررسی کنیم.

شما نتیجۀ نهایی اثر مرکب را درک نکرده‌اید

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
رضا
۱۴۰۰/۰۳/۰۱

بسیار ترجمه ضعیف و سطحی بود

دلاور
۱۴۰۰/۰۷/۲۹

این عالیه پیشنهاد میکنم ی بار بخونین

h
۱۴۰۰/۰۶/۰۲

نسخه چاپیش رو خوندم هم کتاب عالی هم ترجمه واقعا خوب بود خیلی روون و انتقال دهنده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
عاشق جملۀ دکتر مارتین لوترکینگ جر هستم که آن را به صراحت بیان کرده است «معیار اصلی شناخت یک انسان، زمان راحتی و آسودگی نیست، بلکه زمان‌هایی است که با مشکل مواجه می‌شود!» هنگامی‌که باوجود دشواری، یکنواختی و درد و رنج، باپشتکار راهتان را ادامه می‌دهید، در اینجاست که لایق بهبود می‌شوید و گام بلندی را در رقابت با دیگران برمی‌دارید.
کاربر ۲۶۳۶۲۹۴

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸۶۲۲۷۳۶۹۱۷۵
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸۶۲۲۷۳۶۹۱۷۵